Web sitemize hoşgeldiniz, 24 Eylül 2020

Tabana Kuvvet Deyiminin Anlamı

İnsanlar ulaşım için bir çok vasıta kullanırlar ve bir yerden bir yere  karayolları, hava yolları ya da deniz yolları aracılığı ulaşım araçları ile giderler. Yani insanlar ulaşım için otobüsleri, uçakları, trenleri ve gemileri kullanır.

786316_detayGeçmişte yaşayan insanlar önce bir yerden bir yere günler boyunca yürüyerek gitmiştir ve bu nedenle de insanların bir yerden bir yere gitmeleri günler sürmüştür ancak teknolojinin ve insanların bilgi birikiminin artmasıyla birlikte insanlar önce tekerleği bulmuşlardır ve zamanla da ulaşım araçlarını üretmeye başlamışlardır. Ancak bu dönemlerde atalarımız her konuda olduğu gibi bu durumlarda da kalıplaşmış deyimler kullanmışlardır ve “Tabana kuvvet” demişlerdir.

Tabana kuvvet deyiminin anlamı kısaca binecek bir ulaşım aracının bulunmaması ve insanların bir yerden bir yere gitmek için yürümekten başka bir çarenin kalmaması anlamındadır.

Tabana kuvvet deyimi ile ilgili cümleler:

  • Bugün eve tabana kuvvet gideceğiz.
  • Haydi bakalım tabana kuvvet yürüyün.

Tabana Kuvvet Deyiminin Anlamı Kısa Anlattığımız Yazımız İçin Yorum ve Görüşlerinizi Yorum Kısmından Hemen Bize Yazın. 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

  1. Ramazan dedi ki:

    tabana kuvvet deyiminin anlamı ödevim için teşekkürler tam da istediğim gibi olmuş. bu aralar okulda en iyi ödevi ben yapıyorum, bu site sağ olsun. :)

Yorum Yaz