Web sitemize hoşgeldiniz, 03 Mart 2021

Suyun Önemi İle İlgili Yazı

Suyun Önemi İle İlgili Yazı hakkında bilgi kısaca.

Su tüm canlıların temel yaşam kaynağıdır. Su olmadan yaşam devam edemeyeceği için dünya üzerinde bulunan su geleceğimizin de teminatıdır. Su olmasaydı topraklar verimli olmazdı ve bu yüzden bitkiler yetişemezdi. Bitkiler besin zincirinin en altında olduğu için tüm besin zinciri çökerdi. Ayrıca hücrelerimizin %70 kadarı su olduğundan dolayı vücudumuz normal fonksiyonlarını yerine getiremez hale gelirdi.

Su, su döngüsü içerisinde sürekli devri daim olmaktadır. Bu döngü içerisinde bitkiler, güneş, atmosfer ve buharlaşma olayının rolü vardır. Bu döngü bozulduğu taktirde denge sekteye uğrar ve suyun geri dönüşü imkansızlaşır. Küresel ısınma günümüzde su kaynaklarının azalmasına en büyük sebeptir. Bunun yanı sıra çevre kirliliği de temiz su kaynaklarını kirletmektedir ve kullanımımızı kısıtlamaktadır. Tüm bunlar gelecekte suyun çok değerli olacağının habercisidir.

Su israfını önlemek için herkes üzerine düşen görevi yapmalı ve tüm insanlık tasarruf ederek gelecek günleri susuzluktan kurtarmalıdır.

Atık Sular

Suyun Önemi Nedir Hakkında Yorum Yapabilirsiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz