Web sitemize hoşgeldiniz, 23 Eylül 2021

Suyun Önemi İle İlgili Yazı

p13

Bu yazımızda suyun önemi ile ilgili yazı kısaca olarak bilgi aktaracağız.

Bir yaratılış gerçeği açısından su, hayatı olan her şeyin yapımında kullanıldığı ilahi fermanıyla teyit edilmiştir. Su hayatidir. Su hayattır. Canlı hayatının devamı için olmaz olmazdır. Susuz insan hayatı çok kısa sürmektedir. Canlı hayatı da buna nazaran öyledir.

Su insanın en temel ihtiyacıdır. Diğer canlılar için de böyledir. Bu nedenle tarih boyunca su merkezli bir hayat kurulmuştur. Canlılar suya yakın yerlerde konaklamış ve yaşam alanı kurmuşlardır. İnsanlar da su medeniyettir diyerek, medeniyetler meydana getirmişlerdir ve suyu insan hayatının merkezine yerleştirmişlerdir.

Su arttıkça değeri azalmayan ve bütün ekonomik sistemlerin üzerinde bir değer taşımaktadır. Gelenek ve görenekte, örf ve adette, dini inanışlarda önemli bir yapıcı rolü vardır. Su adeta bir mucizedir. Bilimsel açıdan yanıcı ve yakıcı elementler bir araya gelerek söndürücü bir molekül oluşturmuştur.

Enerji kaynağı olarak neredeyse bütün enerji biçimlerinde kullanılabilir. Isınma, taşıma, aydınlanma gibi enerjinin temel kaynağını oluşturmaktadır. Dünya düzenin devam etmesinde bir döngü oluşturarak dünyayı ayakta tutmaktadır.

Su israf edilmemesi gerekenlerin en başında gelir. Çünkü susuzluk ölüm demektir. Ölüm ise hayatın sonudur. Bu nedenle su israf edilmemelidir. Azalan su kaynakları insanlara suyun önemini daha iyi kavratsa da suyun hemen hepsini kaybetmeden bu değerini anlayarak kıymetini bilmeliyiz.

Su bütün canlılar için elzemdir. Öyleyse doğru kullanılmalıdır. Gerektiğinde gerekli bir biçimde kullanılmalıdır. Su medeniyetler kuran bir nimet olarak hakkını istemektedir. Ona gereken değer verilmelidir.

Suyun Önemi İle İlgili Yazı Hakkında Yorumlarınızı Aşağıdan Hemen Yazabilirsiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz