Web sitemize hoşgeldiniz, 27 Kasım 2020

Süt Kardeşler İle Diğer Kardeşler Arasındaki Fark Ve Benzerlikler Nelerdir?

Bu yazımızda süt kardeşler ile diğer kardeşler arasındaki fark ve benzerlikler nelerdir kısaca olarak bilgi aktaracağız.

Kardeş kelimesi, karındaş kelimesinden türemiştir. Aynı anne karnını paylaşan kişilere kardeş denir. Anne ve babası bir olan kişilere öz kardeş denir. Kardeşler arasındaki akrabalık derecesi aynı anne ve babadan olmakla sabittir.

Toplumda kardeşlik, arkadaşlık, dostluk kurularak da gerçekleşse de gerçek kardeşlik aile bireyleri olarak anne ve babanın bir olmasıyla meydana gelir.

Kardeşlik iki farklı şekilde oluşmaktadır. Bunlardan biri kan yoluyladır. Diğeri ise süt yoluyladır. Kan yoluyla olan aynı anne ve babadan olan kardeşliktir. Süt yoluyla olan, süt emme ile gerçekleşen kardeşliktir.

Süt kardeşler ile diğer kardeşler arasındaki fark; aynı anne ve babadan olmayıp, aynı annenin karnını paylaşmamaktır.

Süt kardeşler ile diğer kardeşler arasındaki benzerlik, aynı annenin sütünden beslenerek kardeşlik elde etmektedir. Süt kardeşliği, öz kardeşlik gibidir.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

  1. Ayla dedi ki:

    süt kardeşler ve diğer kardeşler arasındaki fark ve benzerlik nedir hep merak etmiştim araştırdım ve çok güzel açıklamışsınız artık farklılıkları ve benzerlikleri biliyorum.

Yorum Yaz