Web sitemize hoşgeldiniz, 22 Temmuz 2018

Sümerlerin Bilime Katkıları

2Sümerler, bir Mezopotamya uygarlığıdır. Sümerlerin bilimsel çalışmaları sayesinde bu uygarlık bilime oldukça büyük katkılar yapmışlardır.

Sümerlerin Bilime Katkıları:

  • Tarım faaliyetlerini yapabilmek için bir çok sulama kanalları yapan Sümerler, bataklıkları kurutarak tarım alanları yapmışlardır ve böylece tarım faaliyetlerinin yaygınlaşmasını sağlamışlardır.
  • Tarihi dönemlerde ilk yazı olarak kabul edilen çivi yazısını bulmuşlardır ve Sümerler çivi yazısını günlük hayatlarında kullanarak Tarihi çağların başlamasına ortam hazırlamışlardır.
  • Sümerler, ilk olarak yazılı kanunları çıkarmışlardır ve bu yazılı kanunları günlük hayatlarında toplum hayatını düzenlemek için kullanmışlardır.
  • Bilimsel alanda kendilerini geliştiren Sümerler, öncelikle matematik bilgilerini ortaya koymuşlardır ve ilk takvimi meydana getirmişlerdir.
  • Sümerler çok tanrılı dinlere inandıklarından dolayı “Ziggurat” adı verilen tapınaklar yapmışlardır.
  • Arpa, buğday, tahıl gibi besinleri bulan Sümerler, kendilerini mimari alanlarda da geliştirmiştir. Bina yapımında kullandıkları teknikleri başka toplumlara da öğretmişlerdir ve böylece Sümerler diğer toplumlarda da kendi kullandıkları tekniklerin gelişmesini ve kullanılmasını sağlamışlardır.

Sümerlerin Bilimsel Çalışmaları Hakkındaki Yorum ve Fikirlerinizi Yorum Alanından Hemen bize Yazın. 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz