Web sitemize hoşgeldiniz, 27 Ocak 2022

Süleyman Aslan Kimdir?

Süleyman Aslan Kimdir? Süleyman Aslan Halkbank, Süleyman Aslan Halkbank yolsuzluk davası. Süleyman Aslan ne iş yapıyor?

Adı geçtiğimiz günlerde yolsuzluk davasında geçen ve tutuklanan Halkbank genel müdürü Süleyman Aslan kimdir? Cevabı haberimizde.

Süleyman Aslan 1970 yılında Çorum Osmancık’ta doğdu. 1992 yılında ODTÜ İİBF’de Uluslararası İlişkiler bölümünden mezun oldu. Mezun olduktan sonra Ziraat Bankası Bankacılık Okulu’nda göreve başladı. Aynı bankada Piyasa Daire Başkanlığı’nda uzman, Bono Tahvil Dairesi’nde şube müdürü, İMKB dairesinde şube müdür yardımcısı olarak çalıştı. Başarılı bir iş geçmişi sayesinde sürekli yükselmeye devam etti. Ardından Ziraat Portföy AŞ Genel Müdürü, Ziraat Bankası Döviz Piyasaları Dairesi Başkanı, Ziraat Portföy AŞ yönetim kurulu üyesi olarak çalıştı.

Ziraat Bankası’nın ardından mesleki kariyerini Halkbank’ta sürdürdü. Burada Hazine Yönetimi ve Uluslarararası Bankacılıktan Sorumlu Genel Müdür Yardımcılığı yaptı. 2011 yılında Halkbank Yönetim Kurulu Üyesi oldu. Birkaç ay içinde Halkbank Genel Müdürü olarak atandı. Son iki yıldır aralıksız bu görevi yürütüyordu. Aynı zamanda Halk Emeklilik AŞ’nin de yönetim kurulu başkanıydı. Son yolsuzluk davasında adı üç bakanın oğlu ve bir belediye başkanı ile birlikte anılınca tutuklandı ve şu an sorgulaması devam ediyor. Şahıslar hakkında bankayı kullanarak milyarlarca dolarlık döviz alımı yapılarak son zamanların en büyük yolsuzluğuna imza attıkları iddia ediliyor.

Süleyman-Aslan-Fotoğrafları

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz