Şubat 2012’de Atanan Öğretmenler 3 Yıl Boyunca Tayin İsteyemeyecek

Atama Yapıyorum Ancak 3 Yıl Süresince Tayin İstemeyeceksin !

Milli Eğitim Bakanlığı Şubat 2012’de 17 Bin öğretmen ataması gerçekleştiriyor. Ancak Milli Eğitim Bakanı Ömer Dinçer bu sefer işini sağlama alıyor. Her yıl büyük sorun haline gelen özür durumu atamalarına baştan önlemini alan Dinçer, bir nevi öğretmenlere “ Şartları bilin öyle başvurun ! ” dedi.

Normal şartlarda bir öğretmen 1 yıl görev yaptıktan sonra yani adaylığı kaldırıldıktan sonra çeşitli özür durumlarından tayin isteyebiliyordu. Ancak Şubat 2012’de atanan bir öğretmen 3 yıl boyunca hiçbir şekilde [ Eş durumu özrü, Eğitim(öğrenim ) özrü , Sağlık Özrü ] tayin isteyemeyecek.  Söz konusu şart başvuru yapacak öğretmenlere önceden bildirildiği için , öğretmenler atandıktan sonra Milli Eğitim Bakanlığı aleyhine açacağı herhangi bir dava neticesinde de tayin olma şansını kaybetmiş oluyor.

Eşi çalışan öğretmenlerin bu sıkıntıyı 3 yıl süresince çekeceklerini bilerek başvuru yapmalarını öneriyoruz. derszamani.net olarak , yeni atanacak olan öğretmenlerimize görevlerinde başarı ve mutluluklar diliyoruz.

derszamani.net 

1 yorum

  1. şubat ataması emeklerimizi heba etmiştir.çaresizliğimiz sonuna kadar kullanılmış,haklarımız elimizden alınmıştır.meb in yaptığı istifaya zorlamaktır bizi. hiçbir çözüm yolu bulamıyorum ,memnun değilim gittiğim yerden kurtulamıyorum da.nasıl verimli olunur bu halde öğrencilere ve nasıl terör propagandasına engel olunulmuş olablir.kızıyorum herşey sömürülmüş olan bizlerde mi bitiyo??

Hemen Yorum Yaz

Adını veya rumuzunu yazabilirsin.