Su Tasarrufu Neden Önemlidir
Web sitemize hoşgeldiniz, 20 Ağustos 2018

Su Tasarrufu Neden Önemlidir

Su Tasarrufu Neden Önemlidir

Su kullanımını önemli derecede azaltmak adına yapabileceğimiz çok basit şeyler mevcut. Suyu tasaruf etmek için öncelikle sadece ihtiyacımız doğrultusunda kullanmamız gerektiğini unutmamalıyız. Bu sayede ülkemizde ileride kuraklıktan kurtarabiliriz.

Hayatın sürmesi ve tüm canlı ve cansız varlıkların devamlılığı suyun sayesinde mümkündür. Bu en önemli kaynağımızı idareli kullanarak yani tasarruf ederek üzerinde yaşadığımız dünyanın ömrünü uzatabiliriz ve bir gün kaçınılmaz olarak tükenecek olan bu kaynakların tükenmesini geciktirebiliriz.

Yağmur ile sulamanın yetersiz olduğu yerlerde mecburen su kaynakları bu amaçla kullanılmaktadır. Bu su ihtiyacının ne derece olduğunu açıklamak adına istatistiksel veriler göstermek konunun kolay anlaşılmasını sağlamaktadır.

Örneğin bir penye tişörtün pamuğunu oluşturabilmek adına 7.000 litre civarında su kullanılmaktadır bu da su tüketiminin ne kadar hassas bir dengede olması gerektiğini göstermektedir.

Su kaynaklarımızı verimli kullanmak adına, kendi payımıza düşenleri yapmalı ve suyumuzu israf etmekten kaçınmalıyız.

zemzem suyu

Su Tasarrufunun Önemi Hakkında Yorumlarınızı Sizler de Hemen Yazabilirsiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

 1. Gffgyt dedi ki:

  Aynı mal gibi

  1. sema dedi ki:

   suyu boşa kullanmayalım.

 2. Efe dedi ki:

  Doğru yazmışlar, su hayat için yaşam için çok önemli. Birçok ülkede susuzluk problemi varken, bizlerin suyu israf etmesi gelecek için tehlikeli olabilir.

 3. Esma dedi ki:

  Su hayattır tasarruf bu sebeple bence de önemlidir.

Yorum Yaz