Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/ders/public_html/wp-includes/script-loader.php on line 2781
Su Çiçeği Aşısı Yaptırılmalı mı? - Eğitim Platformu
Web sitemize hoşgeldiniz, 09 Ağustos 2022

Su Çiçeği Aşısı Yaptırılmalı mı?

Su Çiçeği Aşısı Yaptırılmazsa Ne Olur, Su Çiçeği Aşısı Yaptırılmalı mı hemen bilgi verelim.

Su Çiçeği Aşısını Yaptırmayı İhmal Etmeyin

Su çiçeği aşısının hiçbir yan etkisi yoktur ve bu aşı çocukları su çiçeğine karşı korumaktadır. Bu nedenle uzmanlar çocuklara su çiçeği aşısının yapılmasını tavsiye etmektedir. Bu aşı çocuk bir yaşına girdiğinde güvenle yapılabilir.

Su çiçeğinin bulaştırıcılık dönemi uzun sürmektedir. Çocuk eğer kreş ve yuvaya gidiyorsa her zaman risk altındadır. Bu durumda aşının mutlaka yapılması gerekir. Bulaşıcı bir hastalık olduğundan çocuğunuz diğer çocuklar ile etkileşim halinde olduğu zamanlarda aşının yapılması hem sizin çocuğunuzu hem de başkalarının çocuklarını koruma altına alır.

Aşının yan etkilerinin az olması hem de basit bir aşı ile tehlikeli bir hasatlıktan çocuğunuzu koruması özelliği ile bu aşının yapılması gerekliliği açıkça ortadır. Aşılanmayan bir çocuk su çiçeği geçirmeden ergenlik dönemine geldiğinde aşılama bu dönemde de yapılabilir. Su çiçeği aşısı uzmanlar tarafından yapılması önerilen bir aşıdır.

aşı

Çocuklara Su Çiçeği Aşısı Yaptırılmalı mı Konusunda Bilgi verdik. Sorularınızı Aşağıdan Bizlerle Hemen Paylaşabilirsiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/ders/public_html/wp-includes/script-loader.php on line 2781