Web sitemize hoşgeldiniz, 25 Kasım 2020

Sporun Kültüre Etkileri Nelerdir?

Aşağıda sporun kültüre etkiler nelerdir kısaca olarak ele alacağız.

Spor insan sağlığının korunmasında ve vücut özelliklerinin fiziksel, kimyasal ve biyolojik olarak düzenlenmesinde etkili olmaktadır. Spor, sosyal bir faaliyettir. Sporun sosyal bir faaliyet olması kültüre de etki eder. Spor insanların küresel olarak gerçekleştirdikleri ve insanlarla ilişkiler kurdukları organizasyonlardır.

Spor için kurulan ilişkiler sosyal ilişkilerdir. Bu da kültürel bir farkındalık oluşturur. Spor müsabakalarının gerçekleştirilmesi farklı coğrafyalarda gerçekleşebilir. Bu da farklı kültürlerin tanınmasında önemli bir rol oynar. Kültür faaliyetlerinin uluslararası arenada tanıtılması bazı kültürel farkındalıkların oluşmasını sağlar. Su sporları farklı coğrafyalarda gerçekleşir ve bu coğrafya kültürleri bütün dünya tarafından tanınır. Bu nedenle spor ile kültür arasında bir bağ vardır.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

  1. zeynel dedi ki:

    Sporun kültüre etkisi olmaz mı ? Ben milli sporcuyum müsabakalar için sık sık şehir dışına çıkıyorum bazen de yurt dışına bu tarz etkinliklerde farklı kültürlerle kaynaşıyoruz.

    1. Ece dedi ki:

      Lutfen lutfen cevap verin farkli kulturlerin sporla iliskisi nasil? Her yerde aradim bulamadim ancak kulturleri falan geziyormussunuz lutfen cevap verin

Yorum Yaz