Web sitemize hoşgeldiniz, 25 Kasım 2020

Spor Faaliyetleri İnsanlar Arasında Dayanışma Duygusunu Geliştirir mi? Düşüncelerinizi Yazınız.

Aşağıda spor faaliyetleri insanlar arasında dayanışma duygusunu geliştirir mi düşüncelerinizi yazınız kısaca olarak ele alacağız.

Spor faaliyetleri düzenli ve sürekli olarak yapıldığında bedensel ve zihinsel gelişimin sağlanmasında etkili olur. Sağlıklı yaşamak için bireylerin spor yaptığı bilinmektedir. Spor, uzmanlar tarafından da tavsiye edilmektedir. Spor faaliyetlerinin toplumsal açıdan eğitim ve kültür faaliyetlerinde birleştirici bir rolü de bulunmaktadır.

Spor faaliyetleri insanlar arasında dayanışma, yardımlaşma, paylaşma, birlik ve beraberlik, barış ve huzur gibi değerlerin yaşanmasını ve gelişmesini sağlar. Dayanışma ve yardımlaşma içinde olan insanlar spor sayesinde adalet, merhamet, insaf, vicdan gibi değerlerin farkında olarak beşeri ve insani ilişkilerin gelişmesinde ve yaşanmasında önemli bir sorumluluk üstlenmiş olurlar.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

  1. Figen dedi ki:

    güzel yazıya güzel derim, çünkü Spor Faaliyetleri İnsanlar Arasında Dayanışma Duygusunu Geliştirir mi? Düşüncelerinizi Yazınız. mükemmel ötesi olmuş, Ben Kırşehir il birinciyisim, okulda da en güzel kızım, kıskananlar çatlasın!

Yorum Yaz