Web sitemize hoşgeldiniz, 23 Nisan 2021

Sözünde durmak konulu hikaye

sözünde durmak dürüst ve güvenilir olmak,sözünde durmak konulu hikayeler hakkındaki yazımızı siz okurlarımızla paylaşıyoruz.

Ali ve Veli arasında geçen bu hikayenin sonunda sözünde durmanın ne kadar önemli olduğunu anlayacaksınız. İlk önce hikayemizi anlayalım.

Aliyi bitiren ayrılık.

Ali ve Veli çok yakın arkadaşlardır, sürekli birlikte takılan bu ikili , köydeki herkesin diline dolanmıştır. Tüm zamanlarını beraber geçirirlermiş.

Bir gün Ali, arkadaşına yarın gelemeyeceğini ancak ona söz verdiği gibi misketlerini vereceğini söylemiş. Veli , neden gelemedeğini sorunca, Ali de tarlaya gideceğini söylemiş. Ali de misketleri getireceğini söyler.

Ali söz verdiği gibi misketleri almak üzere uzaklaşır, Veli ise ona misketleri yarın da getirebileceğini neden acele ettiğini sormuş

Ali de cevap vermiş: Bir söz verdiğinde tutmalısın,  eğer sözünü yerine getirmezsen en yakın arkadaşlarının güvenini kaybedersin, bundan ötürü verdiğin sözün arkasında durmalısın demiş.

Sözünde durmak konulu hikaye ile ilgili yorumlarınızı sitemizde paylaşabilirsiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

 1. Önemli Değil dedi ki:

  Hikayelerde -mış -miş kullanılmaz bu masallardadır. Hikayelerde -dı -di ekleri kullanılır.

 2. Esma dedi ki:

  Gerçekten süper bir hikaye kim yapmışsa ellerine sağlık

 3. Mevlüt dedi ki:

  Çok güzel bir hikaye acaba hocam nedeyecek bakalım

 4. reyhan.47 dedi ki:

  çok güzel ay mesaj yazmaktan başka bir şey bilmiyorum galiba neyse bu hikayeyi yaziyim yarın öğretmen vermem lazım çok teşekkürler

 5. reyhan.47 dedi ki:

  çok güzel bir hikayedi sizin sayenizde iyi bir not ala bilirim kim yaptıysa ona çok teşekkür ederim .

Yorum Yaz