Söz Var Gelir Geçer Söz Var Deler Geçer Atasözünün Anlamı Nedir

Atalarımız geçmişten günümüze kadar başlarından geçen olaylar sonucunda bir çok atasözleri üretmişlerdir. Bu yazımızda sizlere söz var gelir geçer söz var deler geçer atasözünün anlamı konusunda bilgi vereceğiz.

İnsanlar, doğaları sosyal varlıklardır ve sürekli çevrelerinde bir ortama ya da insanlara ihtiyaç duyarlar, kendilerini kötü hissettiklerinde dertlerini anlatabilecek ya da bir yardıma ihtiyaçları olduğunda yarım istemek için çevrelerinde birilerine ihtiyaç duyarlar. Bu da demek oluyor ki sürekli iletişim halinde olurlar.

İnsanlar birbirleri iletişim kurarken doğal olarak jest ve mimiklerinin yanında doğal olarak sayısız cümleler kurarlar. Kimi durumlarda insanların birbirine kurduğu cümlelerin etkisi olmasa da insanların kalbini kırmasa da bazı cümleler insanların kalbini fazlasıyla kırar ve o insanları üzer. İşte bu durumlar için atalarımız söz var gelir geçer söz var deler geçer atasözünü söylemişlerdir.

Kısacası; bazı sözler insanları incitmese de bazı sözler insanları kırar ve hayal kırıklığına uğratır.

Söz Var Gelir Geçer Söz Var Deler Geçer İle İlgili Kompozisyon Konulu Yazımız Hakkındaki Yorumlarınızı ve Sorularınızı Aşağıdaki Yorum Kısmından Hemen Bize Yazın. 

 

Bu yazıya ilk yorumu sen yaz!

Hemen Yorum Yaz

Adını veya rumuzunu yazabilirsin.