Sorumluluk İle İlgili Hikaye Kısa

Bu yazımızda sorumluluk ile ilgili hikaye kısa kısaca olarak bilgi aktaracağız.

Ali, okulda çalışkan bir öğrenci olarak sosyal hayatında da uslu bir kişidir. Hayatı başarı anlamında bir uyum içinde gitmektedir. İlkokul ve ortaokul yıllarında Şanlıurfa’da aldığı eğitim Ali’nin karakterinin oluşmasında önemli etkiler meydana getirmiştir.

Şanlıurfa’nın kırsal köylerinde imkansızlıklar içinde her fırsatı değerlendirerek okuduğu okulunu her yaz tatilinde gittiği köyünde bahçesine vararak ziyaret etmektedir. Ali okulu sever. Çünkü okulda cehaletini yenmeyi başarmış, hayata dair çok güzel tecrübeler elde etmiştir.

Ali, ödevlerini zamanında yapar, verilen görevleri itinayla yerine getirir, sınavlara günler öncesinden çalışmaya başlayarak hazırlanırdı. Ondaki bu sorumluluk anlayışının oluşmasında İlkokul ve Ortaokul öğretmenlerinin etkisi büyüktür.

Ali bir görevi yerine getirmek için ayrı, en iyi bir şekilde yapmak için ayrı uğraşırdı. Görevi kendisi için faydalı ve öğretici bir hale getirmesinde onun sorumluluk bilinci öne çıkmaktaydı. Bu biraz da O’nun ailesinden kaynaklanmaktaydı.

Ali daha okula başlamadan ailesi, ilk çocukluk döneminde O’na özgüven ve özveri aşılamaya başlamıştı. Kendi başına birçok işini akıl almaz şekilde gerçekleştirdiği için de okula erken başlamıştı. Sorumluluk sahibi olmak, küçük yaşlarda ailede ve okulda aldığı eğitim ve öğretimle gerçekleştirdiği bir özelliğiydi.

Ali, öğretmenlerine ve ailesine minnet duygusunu hiç kaybetmedi. Liseden üniversiteye kadar olan sürecinde de eğitim ve öğretimindeki sorumluluğu hep kendi yüklendi. Çalışarak okudu, para kazandı, kendi ayakları üzerinde durdu. Ailesine ve çevresine muhtaç olmadan eğitimini tamamladı.

Sorumluluk İle İlgili Hikaye Kısa Hakkında Yorumlarınızı Aşağıdan Hemen Yazabilirsiniz.

6 yorum

Hemen Yorum Yaz

Adını veya rumuzunu yazabilirsin.