Web sitemize hoşgeldiniz, 24 Kasım 2020

Sömürgeci Batılı Devletlerin Türk Kurtuluş Savaşı’nın Başarısından Çekinme Nedenleri Nelerdir?

Aşağıda sömürgeci batılı devletlerin Türk Kurtuluş Savaşı’nın başarısından çekinme nedenleri nelerdir kısaca olarak ele alacağız.

Birinci Dünya Savaşı’nın ardından yaşanan gelişmeler nedeniyle İtilaf Devletleri’nden özellikle batılı devletler Anadolu üzerinde işgal girişimi başlatmıştır. Bu işgal girişimi milli mücadele sonucunda Türk zaferiyle sonuçlanmıştır. Tür Kurtuluş Savaşı’nın gerçekleşmesiyle büyük kahramanlıklar gösterilmiştir.

Türklerin vatan, millet, din ve devlet söz konusu olduğundan nasıl bir ve beraber olduğunu gören ve bundan ürken batılı devletler bu başarıdan çekinmişlerdir. Bu nedenle Türkleri Anadolu’dan çıkaramayacaklarını anlamışlardır. Bu uda Türk gücünün kesin bir şekilde anlaşılmasını sağlamıştır. Kurtuluş Savaşı sayesinde Türkler birlik ve beraberlik içinde olmanın önemini kavramış ve yeni bir devlet kurarak yeniden tarihe geçmişlerdir.

 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

  1. Isil dedi ki:

    Sitenizde egitim amacli seyler var ama o kadar cok oyun reklami var ki cocuklar makale okumak yerine oyuna daliyor. Bence bu reklamlara bir goz atmalisiniz. Zaten bu genel bir problem

Yorum Yaz