Web sitemize hoşgeldiniz, 19 Eylül 2021

Soma İçin MEB 70 Rehber Öğretmen Görevlendirdi

Soma İçin MEB 70 Rehber Öğretmen Görevlendirdi hakkında bilgi kısaca.

Soma’da yaşanan olayların bireyler üzerinde psikolojik etki bıraktığı çok açık. Bakanlık konu ile ilgili bir yazılı açıklama yaptı ve bu travmaların etkisini azaltmak için psikososyal müdahale hizmeti verileceği belirtildi. Söz konusu psikososyal müdahaleyi bakanlığa bağlı okul ve kurumlardan gerekli eğitimi almış müdahale ekipleri yapacak.

İl ve ilçelerde gerçekleştirilecek olan psikososyal müdahale annelere, babalara, çocuklara ve öğretmenlere yapılacak bir bilgilendirme ile başlayacak. Psiko-eğitim etkinlikleri de yapılacak ve kayıplar yaşamış olan çocuklara da danışma hizmeti verilecek.

Bakanlığa bağlı olan ildeki krize müdahale ve psikososyal destek ekibi, Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürlüğünden alınan bilgi dahilinde maden kazasının ertesi sabahı göreve başlamış durumda.

Psikososyal müdahale ekibi 6 kişilik bir krize müdahale alt ekibinden ve 50 rehber öğretmenden oluşmakta.

Manisa İl Milli Eğitim Müdürlüğü konu hakkında şunları kaydetti:

“Soma Rehberlik ve Araştırma Merkezi bünyesinde Psikososyal Danışma Birimi faaliyete geçirildi. Kayıpların yoğun olduğu Kırkağaç, Balıkesir Savaştepe ve İzmir Kınık ilçelerinde psikososyal müdahale çalışmaları devam ediyor. Ayrıca ilk etapta 70 rehber öğretmenden oluşan psikososyal müdahale ekibi de Soma’daki müdahale ekibini desteklemek üzere yönlendirildi.”

meb_70_rehber_ogretmeni_somaya_gonderdi_h_448692

MEB 70 Rehber Öğretmeni Soma’ya Gönderdi Hakkında Yorum Yapabilirsiniz.

 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz