Sokak Çocukları İle İlgili Kompozisyon

Bu sayfamızda sizinle sokak çocukları ile ilgili kompozisyon adlı yazımızı paylaşmak istedik.

Sokak çocukları belki de dünyada en zor yaşam şartlarına sahip olan kişiler olarak karşımıza çıkmaktadır. Onlar kimsesizdir, onlar farlı sebeplerle evsiz kalmıştır ve hayatlarını sokaklarda geçirmek zorunda kalmışlardır. Onları gördüğümüzde içimiz sızlar, onları gördüğümüzde yüreğimiz yanar ancak onlar için üzülmek dışında farklı şeyler yapabildiğimizde, onara yardım edebildiğimizde insan olmamızın gereğini yerine getirmiş oluruz.

Hiçbir sokak çocuğu kendi isteği ile sokakları tercih etmemiştir. Bu çocuklarının hepsinin bir hikayesi vardır ve onlar zorunlu olarak sokaklarda yaşamaktadır. Özellikle kış ayları sokak çocukları için adeta bir kabustur. Çünkü bizler sıcacık yataklarımızda uyurken sokak çocukları barınacak bir yer aramaktadır. Her toplum ve her devlet sokak çocukları için gerekli yardım elini o çocuklara mutlaka uzatmalıdır. Yoksa bu çocuklar yok olmaya mahkumdur.

Hiçbir anne baba çocuğunun sokaklarda yaşamasını istemez. Ama bu çocuklar farklı sebeplerle sokaklarda yaşamaya başlamıştır. Ancak onlara uzanacak bir yardım eli belki de bir hayat kurtaracaktır. Bu nedenle herkes sokak çocuklarına karşı duyarlı olmalı ve onlara yardım elini uzatmalıdır.

Sokak Çocukları Hakkında Bilgi İle İlgili Olarak Görüşlerinizi Aşağıdan Hemen Paylaşabilirsiniz

6 yorum

Hemen Yorum Yaz

Adını veya rumuzunu yazabilirsin.