Web sitemize hoşgeldiniz, 24 Kasım 2020

Sohbet Nasıl Yazılır Örnek Metin

Aşağıda sohbet nasıl yazılır örnek metin kısaca olarak ele alacağız.

Sohbet metinleri açık, anlaşılır ve konuşa diline yakın bir dille yazılır. Sohbet metinlerinde dil samimidir. Metinlerde birçok soru okuyucuya sorulmaktadır. Bu da okuyucu ile konuşma havasının oluşmasını sağlar. Böylece sohbet metinleri oluşur.

Sohbet metnine örnek şu şekildedir:

Para kazanmak çözüm noktasında mı duruyor? Bütün sorunların aşılmasında ve çözüme kavuşturulmasında paranın en çıkar yol olarak görülmesi bana kalırsa en büyük hezeyanlardan biridir. Para her zaman ikinci planda olmalıdır. Paranın değerini inkar etmiyorum. Para değerli ve gerekli bir araçtır. Fakat sadece araçtır. Paranın amaç olarak kullanılması amacın dışına çıkılması anlamına gelir.

Yerinde değerlendirilmeyen ve kullanılmayan şeyler de zulme ve israfa neden olur. Paranın değeri kabul edilebilir. Ama para gerekli olduğu sürece kullanılmalıdır. Her şeyin önüne geçen bir para kazanma anlayışı, hırsa ve kindarlığa neden olur. Paranın amacına uygun olarak kullanılması adil olandır.

Para insan hayatında her şeyin karşılığı olursa, bütün ilişkiler menfaat ilişkisine dayanır. Bu da toplumda yozlaşmaya neden olmaz mı? Biri bana söylesin, lütfen. Her şey para mı? Kim buna dur diyecek? Parayı parayla ölçenler parasız kaldıklarında maskeleri düşenler, parasız kalanlara tekme atanlarla aynı adamlar değil mi? En sonunda söyleyeceğimiz şey ne kirli paraymış arkadaş!

Sohbet Nasıl Yazılır Örnek Metin Hakkında Yorumlarınızı Aşağıdan Hemen Yazabilirsiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

  1. Ne gerek var canım dedi ki:

    Haklısın. Bu yüzden “bir şey” ayrı yazılmalı. :)

  2. orhan dedi ki:

    Sohbet metinleri evet samimi yazılmalı ama herşeyden önce anlaşılır olmalı. Biriyle yazışıyorsun ama ne dediğini anlamak mümkün değil. Çünkü Türkçemizi o kadar yoz kullanıyoruz ki bu çok yanlış birşey. Lütfen herkes doğru kullansın dilimizi…

Yorum Yaz