Web sitemize hoşgeldiniz, 17 Nisan 2021

Sizce Kul Hakkı Yemenin Toplumsal İlişkilere Zararları Nelerdir? Kul Hakkı Yiyen İnsanlar Mahşerde Nasıl Bir Sonuçla Karşılaşırlar?

Bu yazımızda sizce kul hakkı yemenin toplumsal ilişkilere zararları nelerdir kul hakkı yiyen insanlar mahşerde nasıl bir sonuçla karşılaşırlar kısaca olarak bilgi aktaracağız.

Kul hakkı yemek haramdır. Allah’ın yasak ettiği bir davranıştır. Çünkü haksızlıktır. Haksızlık, adaletsizlik demektir. Adaletsizlik zulüm demektir. Zulmü yapan kişi zalimdir. Zalime dini sorulmaz. mazluma da dini sorulmaz. Kul hakkı yemenin dini yoktur. Bu durum Müslümanlıkla sınırlandırılamaz. Her insan Allah’ın kuludur. Bu nedenle kul hakkı, insan hakkıdır.

Kul hakkı yemek, toplumda birlik ve beraberliğin bozulmasına, barış ve huzur ortamının dağılmasına, ailelerin dağılmasına, yuvaların yıkılmasına neden olur. Kul hakkı yemek haram olarak Allah’ın en çok yasak ettiği şey olup mahşer gününde de ağır bir cezası olan suçtur. Kul hakkı yiyenler helallik almadığı sürece Allah’ın afvetmesi söz konusu olamaz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

  1. rojda dedi ki:

    Bence kul hakkı yemenin toplumsal ilişkilere zararları çok büyük ve önü alınamayacak derece de tehlikelidir. Çünkü kul hakkı yiyen insanlar mahşerde kötü bir muamele göreceklerdir. Bu sonuçla karşılaşmak bu davranıştan bizi alıkoymalıdır.

Yorum Yaz