Web sitemize hoşgeldiniz, 28 Kasım 2020

Sizce Hayatta Başarılı Olmanın Şartları Nelerdir Kompozisyon

Başarılı olmak tek bir konu ile sınırlandırılmamalıdır. İnsanın hayatta başına gelen her olay ya da konu ile ilgili olarak başarı sağlaması mümkündür. Başarı elde etmeyi sadece iş ya da okul hayatı olarak değerlendiren birçok insan olsa da bu durum bu kadar kısıtlı değildir. İnsanın kendisini sevmesi, mutlu olması, çevresinde sevdiği insanların var olması, iyi bir meslek sahibi olması, iyi bir ders notu alması, güçlü olabilmesi ve daha bunlar gibi birçok şeyi elde etmesi başarı olarak adlandırılabilir. Hayatta başarılı olmak nasıl olur diye kendimize sorduğumuz zaman verecek bir cevabımızın olması başarıya çok yaklaşmış olduğumuza bir kanıttır.

başarı ile ilgili görsel sonucu

Her insanın başarı kavramı birbirinden farklılık gösterebilir. Çünkü her insanın hayalleri ve istekleri birbirinden oldukça farklıdır. Fakat istemiş oldukları ortak bir şey var ise, o da başarıya ulaşmak olmaktadır. Fakat başarıya kısa yoldan ulaşmak başarının da ömrünü kısaltır. Eğer bu konuda teorik bir bilgiden bahsedecek olursak başarıya ulaşmanın yolunun çok çalışmaktan geçtiğini söylememiz gerekir. Emek vermeden elde edilen hiçbir şeyin kalıcılığı yoktur, kalıcı olmayan bir başarının da adına başarı demek yersiz olur.

Her insanın öncelikle kendisini tanıması, neler yapabileceğini bilmesi ya da neler yapmak istediği konusunda kendisini geliştirme adımlarını atması gerekmektedir. Hayata karşı korkak olan kimselerin başarılı olmalarının mümkün olmayacağını bilmek bile her insana cesaret kazandırır.

Sizce Hayatta Başarılı Olmanın Şartları Nelerdir Kompozisyon Adlı Yazımızla İlgili Düşüncelerinizi Yorum Kısmından Yazabilirsiniz.

 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

 1. Anonim dedi ki:

  güzel ama başlık olmalıydı

 2. Anonim dedi ki:

  İşime yaradı ama başlık da olsaydı daha iyi olurdu

 3. Anonim dedi ki:

  Güzeldi ama başlık da olsaydı daha güzel olurdu

 4. beril dedi ki:

  türkçe kitabındaki ödevim için kullandım teşekkürler. başarı hayat için şart.

 5. MaysaDuru dedi ki:

  başarı elde etmek için her zaman calışmak gerekir

 6. Merve Arslan dedi ki:

  Güzeldi vallaha…???

Yorum Yaz