Web sitemize hoşgeldiniz, 23 Ekim 2018

Sizce Hava, Su, Toprak Gibi Kaynakların Bilinçsizce Kullanılmasını Önlemek İçin Neler Yapılabilir? Söyleyiniz.

Bu yazımızda sizce hava, su, toprak gibi kaynakların bilinçsizce kullanılmasını önlemek için neler yapılabilir söyleyiniz kısaca olarak bilgi aktaracağız.

Doğal kaynaklar yer altı ve yer üstü kaynakları olarak ikiye ayrılmaktadır. Doğal kaynakların yer altı ve yer üstü olarak ayrılması insanların bu kaynaklara yakın yerlerde şehirler kurmasına neden olmuştur. Doğal çevremizde en önemli kaynaklar hava, su ve toprak gibi kaynaklarımızdır. Bunların doğal çevremizde temiz olarak bulunması canlılık faaliyetlerinin devam etmesine yarar sağlar.

Hava kirliliği, su kirliliği ve toprak kirliliği doğal kaynakların bilinçsizce kullanılması sonucunda da oluşmaktadır. Bu kaynakların bilinçsizce kullanılmasını önlemek için çevre kirliliklerine karşı önlemler alınmalıdır. Çevre kirlilikleri küresel sorunlardır. Bu nedenle küresel çözümler üretmek gerekir. Geri dönüşüm ve geri kazanım sistemleri kurulmalıdır.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

  1. ibrahim dedi ki:

    Hava, su, toprak gibi kaynakların bilinçsizce kullanılmasını önlemek için ilk şart insanları bilinçlendirmek ve onları yıpratmamaları için eğitim vermek gerekir.

Yorum Yaz