Web sitemize hoşgeldiniz, 24 Temmuz 2021

Sizce Düşünce ve İfade Özgürlüğü Nedir

Doğada birçok canlı vardır fakat düşünebilen tek canlı insandır. İnsan düşünür ve düşünceleri herhangi bir şekilde ifade eder. Peki düşünce ve ifade özgürlüğü ne anlama gelmektedir? İnsanlar düşündüklerini özgürce ifade edebilirler mi? Düşünce ve ifade özgürlüğünün bulunması insanlara ve topluma ne gibi yararlar sağlar? Bu ve buna benzer bir takım soruların cevaplarını ya da düşünce ve ifade özgürlüğü ile ilgili daha fazla paylaşıma, sizin için hazırlamış olduğumuz bu Sizce Düşünce ve İfade Özgürlüğü Nedir adlı yazımızdan ulaşabileceğinizi bilmenizi isteriz.

İnsanların eski zamandan bu zamana kadar ortaya koydukları bir takım düşünceler, eserler ya da yapıtlar hep bir düşüncenin ürünü olmuş ve bu durum da düşünce ve ifade özgürlüğünün var olması ile ilgili olmuştur. Düşünce ve ifade özgürlüğü demek bir insanın ne düşünüp ne düşünmediğine ve bu düşündüğüne ne şekilde ifade edip edemeyeceğine kendinin karar vermesi anlamına gelmektedir. Her insan birbirinin düşüncesinden ve ifadesinden etkilenebilir fakat en nihayetinde yine kendi düşüncesini oluşturur ve ifade eder.

İnsanların düşünce ve ifade özgürlüğüne sahip olmadığı bir yerde baskı söz konusu olurdu. Eğer düşünce ve ifade özgürlüğü var olmasaydı, hiç bir insan ne sanat konusunda ne bilim konusunda ne de teknoloji konusunda gelişmeler yaratabilirdi. Bu durumda da toplum ve toplumda bulunan insanlar hiç bir şekilde ilerleyemezlerdi.

Sizce Düşünce ve İfade Özgürlüğü Nedir Adlı Yazımız Hakkındaki Düşüncelerinizi Yorum Kısmından Bize Yazabilirsiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz