Web sitemize hoşgeldiniz, 26 Ocak 2021

Sizce Çocuğu Okul Çağına Gelmiş Bir Velinin Çocuğumu Okula Göndermek İstemiyorum Diyebilme Hakkı Var mıdır Neden

Bir insan için en önemli kavramlardan biri eğitimdir. Yalnızca tek bir birey için değil toplum için de bu çok önemlidir. Bir toplumda bulunan eğitimli insan sayısı ne kadar fazla ise o toplum o kadar çok başarı elde ederek kendisini geleceğe taşıyabilir. Bu yüzden her insanın gerekli eğitimi alması gerekmektedir. Bir çocuğun okula başlama yaşı geldiği zaman ailesinin  çocuğu okula göndermesi gerekmektedir. Peki bu durumun aksi mümkün olabilir mi? Bu soruya ait cevabı bulabilmek ya da bu konu hakkında daha fazla paylaşıma ulaşmak istiyorsanız, sizin için yayımlamış olduğumuz bu ”Sizce Çocuğu Okul Çağına Gelmiş Bir Velinin Çocuğumu Okula Göndermek İstemiyorum Diyebilme Hakkı Var mıdır Neden” adlı yazımızı okumanızı tavsiye ederiz.

Her aile çocuğu okul çağına geldiği zaman onu gerekli eğitim ve öğretim alması için okula göndermesi gerekmektedir. Bu durum devlet tarafından zorunlu kılınmış olup, her çocuğun temel eğitim ve öğretim hakkı olduğu belirtilmiştir. Bu yüzden hiçbir velinin çocuğunu okula göndermemesi gibi bir durum söz konusu değildir. Velilerin böyle bir hakkı bulunmamaktadır.

Velilerin böyle bir hakkı bulunmadığı gibi böyle bir düşüncesininin de bulunmaması gerektiği belirtilmiştir. Çünkü her çocuğun temel eğitim ve öğretim almaya hakkı bulunur. Bu hak, aile dahi olsa kimsenin elinden alınması doğru değildir. Tam tersi her zaman okumak isteyen çocuklarımız desteklenmelidir.

Sizce Çocuğu Okul Çağına Gelmiş Bir Velinin Çocuğumu Okula Göndermek İstemiyorum Diyebilme Hakkı Var mıdır Neden Adlı Yazımız Hakkındaki Düşüncelerinizi Yorum Kısmından Bize Yazabilirsiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz