Siz Kimlere Karşı Sorumlu Olduğunuzu Düşünüyorsunuz
Web sitemize hoşgeldiniz, 18 Ağustos 2018

Siz Kimlere Karşı Sorumlu Olduğunuzu Düşünüyorsunuz

Bu hayatta her insanın bir takım sorumlulukları vardır. Peki bu sorumluluklar nelerdir? İnsanların sorumlulukları hangi durumlara göre farklılık gösterir? Hangi insanlar kimlere karşı sorumlu olurlar? Bu ve bunun gibi çok fazla sorunun yanıtını bilmek ya da kime karşı sorumlu olduğumuz ile ilgili daha fazla bilgiye sahip olmak isteğinde iseniz, sizin için yayımlamış olduğumuz bu Siz Kimlere Karşı Sorumlu Olduğunuzu Düşünüyorsunuz adlı yazımızı incelemenizi tavsiye ederiz.

Her insan birbirinden farklıdır. Bu yüzden her insanın sorumlulukları da birbirlerine göre farklılık gösterir. İnsanlar çeşitli işler ile uğraşır ve diğer insanlar ile çeşitli iletişim kurarlar. Her insanın sorumlu olduğu konular, o insanın yaşına, çalıştığı kuruma ve rütbesine, ailesine, çevresinde bulunan diğer insanlara ve içerisinde bulunduğu topluma karşı bazı sorumlulukları bulunur. Fakat insanın ilk başta kendisine karşı sorumlulukları vardır.

İnsanın kendisine karşı olan sorumlulukları, temel ihtiyaçların karşılanması, isteklerin karşılanması, sağlıklı bir birey olmak, eğitim almak ve kendini geliştirmek gibi durumlar olmaktadır. Bu sorumluluklar aynı zamanda aileye karşı olan sorumluluklara da dahil edilebilmektedir. Çünkü ailemiz bazen bizi bizden daha çok bile düşünebilmektedir.

Her insan çalıştığı iş yerinde ise bulunduğu rütbeye göre bir üst kademeye karşı sorumludur. Okulda öğretmenlere karşı, evde aile bireylerine karşı, çevrede arkadaşlara ya da dostlara karşı, içerisinde bulunduğumuz toplumun gelişim sağlaması amacı ile topluma karşı sorumluluklar bulunur.

Siz Kimlere Karşı Sorumlu Olduğunuzu Düşünüyorsunuz Adlı Yazımız Hakkındaki Düşüncelerinizi Yorum Kısmından Bize Yazabilirsiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

  1. Hasan dedi ki:

    Eh yani işime yaramadı

Yorum Yaz