Siz, Atık Piller İle İlgili Olarak Evinizde, Okulunuzda Ne Gibi Faaliyetler Yapıyorsunuz?

Bu yazımızda siz, atık piller ile ilgili olarak evinizde, okulunuzda ne gibi faaliyetler yapıyorsunuz kısaca olarak bilgi aktaracağız.

Çevrenin temizliği ve doğal dengenin korunması canlılık faaliyetlerinin devam edebilmesi için gereklidir. Bu nedenle çevre sorunları küresel sorunlardır. Yaşanabilir bir dünya için çevre kirliliğinin önlenmesi gerekmektedir.

Çevreye kirleten ve doğal dengeyi bozan atıkların doğrudan çevreyle teması çevreyi olumsuz etkilemektedir. Çevreyi olumsuz etkileyen her şey insanlığı da olumsuz etkilemektedir. Bu nedenlerle çevrenin temiz tutulması ve doğal dengenin korunması için geri dönüşüm sistemleri kurulmaktadır.

Çevreye zarar veren atıklardan biri de pillerdir. Piller doğrudan çevreyle temas halinde olunca uzun yıllar toprağa karışmaz ve bozulmanın başlamasıyla radikaller oluşturarak insan sağlığını olumsuz etkiler. Bu nedenle ayık pilleri toplanması gerekir.

Atık pillerin toplanması için;

Evlerde atık pil kutuları oluşturulmalı ve bu piller ilgili birimlere teslim edilmelidir.

Okullarda atık pil toplama organizasyonları yapılmalı, çevre bilinci oluşturulmalı ve ilgili birimlerle bu konuda temasa geçilmelidir.

Bu yazıya ilk yorumu sen yaz!

Hemen Yorum Yaz

Adını veya rumuzunu yazabilirsin.