Web sitemize hoşgeldiniz, 23 Ekim 2021

Siyaset Bilimi Bölümü Nedir Tanıtımı

 

Üniversite sınavlarına hazırlanan ve Siyaset Bilimi bölümünü seçmeyi düşünen adaylara bu meslek hakkında bilgileri, puanlarını ve mesleğin geleceği hakkında bilgileri derledik. İşte Siyaset Bilimi Bölümü –  Mesleği hakkında bilgiler :

Siyaset Bilimi Bölümü Tanıtımı:

Uluslararası ilişkiler bölümünün kardeş programı olan Siyaset Bilimi’nde, tarih ve toplum bilim ağırlıklı bir müfredat uygulanmakta, öğrencilere Uluslararası ilişkiler, iktisat, karşılaştırmalı siyaset bilimi, siyasal kuram ve felsefe gibi derslerin yanı sıra Türkiye’nin son iki yüz yıllık değişimi ve evrimi öğretilmektedir. Bu donanımın yanında, öğrencilerin ortak İngilizce ve bilgisayar kullanımı ile ilgili becerileri de edinmiş olmaları beklenecektir. Siyaset bilimi öğrencileri de, uluslararası ilişkiler mezunları gibi son derece zengin bir alanda iş olanaklarına sahip olacaklardır.

Siyaset Bilimi Nedir, Siyaset Bilimi Ne İş Yapar, Siyaset Bilimi Maaşları, Siyaset Bilimi İş İmkanları, Siyaset Bilimi İş Çalışma Alanları, Siyaset Bilimi Mesleği Hakkında Bilgiler, Siyaset Bilimi Bölümünün Geleceği, Siyaset Bilimi Bölümünü Seçecek Olanlarda Nasıl Özellikler Olmalı, Siyaset Bilimi Bölümü Tercih Edilir mi, Siyaset Bilimi Tanıtımı, Siyaset Bilimi Kazanç Durumu ve İş Olanakları, Meslek Rehberi, Siyaset Bilimi Mezunları Ne İş Yaparlar , Siyaset Bilimi Mezun Olduktan Sonra İş İmkanı Nerede Çalışırlar, Siyaset Bilimi İş Bulma Durumu

> Siyaset Bilimi Bölümü Hakkında Sorularınızı ve Yorumlarınızı Aşağıdan Anında Yazabilirsiniz

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

 1. kenan eren dedi ki:

  hani kim cvp veriyo hadi

 2. kenan eren dedi ki:

  mezun olduktan sonran ki yapacagı görevler nelerdir acaba

  1. kenan eren dedi ki:

   iş imkanları neler:???

Yorum Yaz