Web sitemize hoşgeldiniz, 26 Kasım 2021

Sivil Hava Ulaştırma İşletmeciliği Bölümü İle İlgili Bilgiler

Sivil Hava Ulaştırma İşletmeciliği Bölümü hakkında Bilgi
Sivil Hava Ulaştırma İşletmeciliği Bölümü Ücreti Ne Kadar
Sivil Hava Ulaştırma İşletmeciliği Bölümü kaç öğrenci alacak

Türk Hava Kurumu Üniversitesi İşletme Fakültesi 2018 2019 eğitim-öğretim döneminde sadece bir lisans programı başlatıyor: Havacılık İşletmeleri Yönetimi (Sivil Hava Ulaştırma İşletmeciliği ). Bu programı İşletme + olarak tanımlıyoruz. Bir başka deyişle işletme ötesi…

Bu programda Türkiye’de en hızlı büyüyen sektörlerden birisi olan havacılık sektörünün ihtiyaç duyduğu uzman ve yönetici adaylarını yetiştireceğiz. Ancak programın ( ve devamı olan MBA programının) tasarımı, mezunlarının diğer alanlarda da başarılı bir kariyere sahip olmasını sağlayacak özellikleri de içerecektir. Zira programımız, dünyanın en önemli eğitim kurumlarındaki standart işletme eğitim programlarının öğrencilere kazandırmayı hedeflediği temel bilgilerin hepsini kapsıyor. Ancak bununla yetinmiyor.

Öğrencilerimize kazandırmayı hedeflediğimiz bilgi ve becerilerin teorik düzeyde kalmasını engellemek amacıyla, ders içerikleri ve uygulamalarını, staj programlarına ilaveten yurt dışı partnerleri ortak eğitim programları gibi çeşitli unsurlarla zenginleştirdik.

Bu şekilde, her başarılı işletmeci adayının sahip olması gerektiğine inandığımız teknik ve soft becerileri, öğrencilerimize kazandıracağız.

Bölüme 2018 2019 Eğitim-Öğretim Döneminde kaç öğrenci alınacaktır?

2018 2019 Eğitim-Öğretim döneminde TM-1 puan türünden 12 burslu, 48 burssuz olmak üzere toplam 60 öğrenci programa alınacaktır.

Öğrenciler nerede eğitim görecekler?

Program Ankara İşletme Fakültesi Sivil Hava Ulaştırma İşletmeciliği Bölümünde uygulanmaktadır ve bu programa kayıt olan öğrenciler Ankara Etimesgut Türkkuşu Kampüsünde öğrenim görürler.

Programın eğitim ücreti ne kadar olacaktır?

Eğitim ücreti 17.500 TL + KDV(%8) olup, öğretim ücretindeki olası yıllık artışlar, bir önceki yıla göre tüketici fiyatlarındaki artış (TÜFE) ile sınırlı tutulacaktır.

Bölümde İngilizce hazırlık zorunlu mudur?

Programda bir yıllık zorunlu “İngilizce Hazırlık Programı” uygulanır. İngilizce yeterlilik sınavını başarıyla geçen öğrenciler, bölüm derslerini almaya hak kazanırlar. İngilizce yeterlilik sınavını geçemeyen öğrencilerin bölüm derslerini almadan önce İngilizce hazırlık sınıfına devam etmeleri ve bu sınıfı başarıyla tamamlamaları gerekmektedir. İngilizce Hazırlık Programı eğitim ücreti 15.625 TL + KDV (%8)’dir.

Bölümde burslu olarak okumak mümkün müdür? Burslu program neleri kapsamaktadır?

ÖSYM’nin yaptığı sınavda üniversitemize yerleşecek adaylar arasından ilk 12 kişi programa Tam burslu olarak başlamaya hak kazanır. Burs, sadece öğretim ücretini kapsamaktadır. Burslar, İngilizce Hazırlık Programında geçirilebilecek süreyi de kapsamakta olup, öğrenci yerleştirildiği programdaki öğrenimine başarılı olarak devam ettiği sürece sağlanacaktır. Burada sözü edilen “öğretim ücreti” bursu, sadece kılavuzda “Burslu” öğrenci alınacağı belirtilen programlara yerleştirilen öğrencileri kapsamaktadır.

Programda zorunlu staj uygulaması var mıdır?

Mezun olabilmek için tüm lisans öğrencilerinin 2.-3. yarıyıllar arası, 4.-5. yarıyıllar arası ve 6.-7. yarıyıllar arası 3 adet tümleşik eğitim uygulaması yapmaları gerekmektedir. Her tümleşik eğitim uygulaması dönemi en az 40 iş günü olmak zorundadır. Tümleşik eğitim uygulamaları herhangi bir krediye sahip olmadığı için lisans müfredatında bulunmamaktadır. Tümleşik eğitim uygulamalarının sonunda hazırlanan raporların uygulama süresince edinilen deneyimleri ve bilgileri yansıtması gerekmektedir.

Programdan mezun olabilmek için kaç kredilik ders almış olmam gerekli?

Program toplam 156 krediden oluşmaktadır. 40 kredi Türkçe ve 116 kredi İngilizce olmak üzere derslerin toplam kredi yükü itibariyle yaklaşık % 65’i İngilizce olarak verilmektedir.

Sivil Hava Ulaştırma İşletmeciliği Bölümü İle İlgili Bilgiler

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

  1. Tuğba Aktaş dedi ki:

    Merhaba Hava ulaştırma işletmeciliği bölümünü tam burslu kazandığım takdirde yurt olanağı sağlanıyor mu ayrıca cep harçlığı veriliyor mu

Yorum Yaz