Sırlar Uçurumu Özet

sirlar-ucurumu-1

sirlar-ucurumu-1Sırlar Uçurumu adlı kitap 1835 senesinde Fransa’da bir malikanede geçmektedir. Bu malikanenin adı “Blanc De Vanue”dir. Bu malikanenin oğlu olan Frederic, 20 sene önce büyük bir aşkla evlenmiştir. Frederic’in eşi bir zaman sonra malikanenin küçük oğl olan Eduard tarafından uçurumdan atılmıştır ve bu olay malikanede çalışan hizmetçinin oğlu tarafından görülmüştür.

Bu cinayete tanık olan hizmetçi ve oğlu, bu olayı malikanenin büyük oğlu olan Frederic’e anlatmışlardır ancak onlara kimse inanmamıştır ve bunun sonucunda da malikaneden sürülmeleriyle birlikte sefalet dolu bir hayat yaşamaya başlamışlardır. Bu olayların üzerinden 20 sene geçtikten sonra malikanenin büyük oğlu olan Frederic’in cesedi aynı uçurumun dibinde bulunmuştur. Daha sonra malikaneye çalışmak üzere gizemli bir doktor girmiştir ve bu doktor malikanenin kızı ile evlenmek istemiştir. Bu gizemli doktor yıllar önce cinayeti gördüğünü anlattığı için malikaneden kovulan hizmetçinin oğludur.

Kitabın ilerleyen sayfalarında ise aslında kötü karakterlerin çok kötü olmadığı, iyi karakterlerin ise göründükleri kadar iyi olmadığı ve soylular ile sığıntıların yer değiştirdiği okuyucuların gözleri önüne serilmektedir.

Sırlar Uçurumu Kitabı Özeti Hakkındaki Görüşlerinizi Hemen Bize Yazın. 

2 yorum

Hemen Yorum Yaz

Adını veya rumuzunu yazabilirsin.