Web sitemize hoşgeldiniz, 23 Ocak 2021

Şimdiye Kadar Herhangi Bir Şehitliği Ziyaret Ettiniz mi? Şehitlere Gösterilen Saygının Sebebi Sizce Ne Olabilir?

Aşağıda şimdiye kadar herhangi bir şehitliği ziyaret ettiniz mi şehitlere gösterilen saygının sebebi sizce ne olabilir kısaca olarak ele alacağız.

Şimdiye kadar birçok şehitlik ziyaret ettik. Hava, kara, deniz şehitleri farklı farklı kabristanlara defnedilmektedir. İstanbul’da da birçok şehitlik bulunmaktadır. En önemli şehitliklerden biri Edirnekapı Şehitliği olarak bilinmektedir. Bu şehitlikte şehitlere büyük saygı gösterilmektedir.

Şehitlere gösterilen saygı bakımından bayraklarla donatılmış bir kabirden bahsetmek mümkündür. Şehit unvanı, resmi ve bayraklarla dolu kabir taşları şehitlere gösterilen saygıyı göstermektedir. Şehitlere saygı gösterilmesi vatana, millete, devlete, dine olan saygından kaynaklanmaktadır. Şehitlik, Peygamber a.s.’a komşu olmak anlamına gelir. Bu nedenle bizim toplumumuzda vatana, millete, dine ve devlete hizmet etmek çok muteber görülmektedir.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

 1. esma dedi ki:

  Güzel bir şeymiş da

 2. derya dedi ki:

  merhaba arkadaşlar, Şimdiye Kadar Herhangi Bir Şehitliği Ziyaret Ettiniz mi? Şehitlere Gösterilen Saygının Sebebi Sizce Ne Olabilir? ödevim için kullandım, ben Elazığ birincisi derya hem güzel hem de çalışkanım, tembelleri sevmem.

  1. Bilinmeyen dedi ki:

   Kendini çok bilmiş sayma canım

 3. nursima dedi ki:

  Selamlar okul siteniz inan ki hayran edici, ödevim için kopyaladım, benim adım nursima, ben Şimdiye Kadar Herhangi Bir Şehitliği Ziyaret Ettiniz mi? Şehitlere Gösterilen Saygının Sebebi Sizce Ne Olabilir? ödevini çok beğendim öğretmen 100 verdi, beğenen yoruma gelsin. :)

 4. tuba dedi ki:

  bence süper olmuş hazırlayanların eline sağlık beğendim teşekkür ediyorum

Yorum Yaz