Web sitemize hoşgeldiniz, 25 Ocak 2022

Sigaranın Neden Olduğu Rahatsızlıklar

Sigaranın neden olduğu kanser türleri hakkında bilgi kısaca, sigaranın neden olduğu rahatsızlıklar.

Çağımızda insana en çok zarar veren ve bağımlılık yapan maddeler sigara ve alkoldür. Bunlar vücutta pek çok rahatsızlığa ve ölümcül hastalıklara neden olmaktadır.

Sigara içerisinde bulunan nikotin sebebiyle tıpkı eroin gibi bağımlılık yapıcıdır.

Sigara içen bir insanın omuriliğinde bulunan disklere normalden çok daha az oksijen gönderilir. Bu da sırt ve bel ağrılarına neden olur. Ayrıca sırt ve bel rahatsızlıklarının tedavi edilmedi güçleşir.

Herhangi bir hastalıktan dolayı ilaç alması gereken kişilerin tedavisinin başarılı olabilmesi için uygulanması gereken dozdan çok daha fazla doz sigara içen kişilerde ancak tedaviyi sağlamaktadır.

Çiftlerin çocuk sahibi olma olasılığını 3 kata kadar düşürebilir. Çiftlerden birinin sigara içiyor olması bunun için yeterlidir.

Menopoz kadınların doğası gereği bir müddet sonra gerçekleşecek bir şeydir. Ancak sigara içen kadınlar 5-10 sene daha erken bu sürece girer.

Deride erken yaşlanma ve kırışıklık oluşur.

Vücuttaki yaraların kapanması daha uzun sürer.

Ayrıca kanser çağımızın hastalığıdır ve sigara ile alkol en çok kanser tetikleyici maddelerdir. Rahim, göğüs, prostat, mide, boğaz, karaciğer, gırtlak, ağız, yemek borusu kanserlerine neden olabilir. Şeker hastalığı, kulak enfeksiyonu, erken doğum, kalp hastalıkları ve kangren diğer olasılıklar arasındadır.

İnsanlar sigarayı bırakabilmek için sigara içilen ortamlara girmemelidir. Sigarayı bırakmaya destek olan ücretsiz eğitimler mevcuttur. Sigara ve alkol insan sağlığı açısından oldukça zararlıdır ve bırakılması kolay değildir. Ancak günümüzde bunların bırakılabilmesi için pek çok faydalı çalışmalara imza atılmaktadır.

Sigaranın Neden Olduğu Rahatsızlıklar Hakkında Yorumlarınızı Hemen Paylaşabilirsiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz