Web sitemize hoşgeldiniz, 03 Aralık 2021

Sigara Fiyatları 2014 Zammı Listesi

Yeni 2014 Sigara fiyatları belli oldu. Yeni yıl sigara fiyatları 2014 içicilere kötü haber 1 Ocak itibariyle geldi sigara fiyatları 2014 yılında yine zam haberiyle geldi. Zamlarla birlikte yeni sigara fiyatları 2014 ne kadar, zamlı sigara fiyatları listesi 2014 şöyle :

Ne kadar zam gelirse gelsin içicileri için vazgeçilmez hal almış olan sigara fiyatları 2014 listesi sigara paketi kaç lira oldu 2014 sigara fiyatı yeni zamlı tarife 1 Ocak 2014 tarihi itibariyle yürürlüğe giriyor.

Yeni Zamlı Haliyle En Ucuz Sigara Fiyatı 5 Liradan 6 Liraya Çıktı

Fiyatı yüksek sigaraların fiyatı da 50 kuruş arttı. Böylelikle ucuz sigaraya yüzde 20 zam yapılırken, pahalı sigaralar ise yüzde 5 zamlandı. Zamlı yeni sigara fiyatları açıklandı.

Sigara fiyatlarındaki bu indirim vergi gelirlerinde düşüşe neden olurken, şirketlerin bu hamlesine karşın Maliye Bakanlığı’nın ne yapacağı merak ediliyordu. İşte Maliye Bakanlığı’nın önerisiyle bugünkü Resmi Gazete’de yayımlanan Bakanlar Kurulu kararıyla, sigarada paket başına alınan maktu vergi miktarı, 4 kuruşluk zamla 9 kuruştan 13 kuruşa yükseltildi. Asgari maktu vergi isepaket başına 3.22 liradan 3.75 liraya çıktı.

sigara fiyatları 2014

Maliye Bakanlığı, sigara şirketlerinin ’fiyat indirimi’ oyununu bugün Resmi Gazete’de yayımlananyeni vergi düzenlemesiyle bozdu. Sigara şirketleri pazardan daha fazla pay kapma yarışına girerek, Kasım ayında fiyatlarında ’olağanüstü’ indirimler yapmışlardı. 50 kuruş ile 2 lira arasında değişen miktarlarda yapılan indirimlerle en düşük sigara fiyatı 5 liraya kadar düşmüştü.

Sektör yetkilileri, bugünkü kararla birlikte sigaralar üzerindeki vergi yükünün artacağına dikkat çekerken, piyasada 6 liranın altında sigara kalmayacağını açıkladılar. Kasım ayında 6 ila 6.75 liradan satılan sigaraların fiyatının 5 ila 5.5 liraya indiğini anımsatan yetkililer, Maliye’nin bugünkü kararla bu indirimlerin önüne geçmiş olduğuna dikkat çektiler.

1 Ocak 2014 tarihli resmi gazete kararıyla, yüksek gruptaki sigaralarda da fiyatların yaklaşık 50 kuruş artacağını ifade eden sorumlulular, “Paket başına alınan maktu vergideki 4 kuruşluk artışın fiyata yansıması 40 kuruş kadar oluyor ancak bayi payı ile birlikte bunun 50 kuruş olarak yansıması beklenir. Tabii üst grupta şirketler bu artışı kendileri üstlenmek isterse fiyatına yansıtmaz ya da daha az yansıtabilirler” dediler. Yeni artışla birlikte 10 liralık sigaranın fiyatının 10.5 liraya çıkması bekleniyor.

2014 Sigara Fiyatları Hakkında Yorumlarınızı Aşağıdan Hemen Aktarabilirsiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz