Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/ders/public_html/wp-includes/script-loader.php on line 2781
Şiddetten Nasıl Uzak Durulur - Eğitim Platformu
Web sitemize hoşgeldiniz, 06 Temmuz 2022

Şiddetten Nasıl Uzak Durulur

Bu sayfamızda şiddetten nasıl uzak durulur sorusunun cevabını vererek şiddetten uzak durmanın yolları hakkında bilgi vermeye çalışacağız.

Bir topluma zarar veren en önemli unsurlardan bir tanesi de şiddettir. Günümüzde gerek zorlaşan hayat şartları, gerek insanların hoşgörüsüzlüğü gerekse kişilerin psikolojilerinin bozuk olması gibi sebeplerle toplumuzda şiddet olayları her geçen gün artmaktadır.

Sağlıklı bir toplum için her insanın öncelikli olarak şiddetten uzak durması gerekmektedir. Şiddet kaba kuvvettir ve insanlığın olduğu hiçbir yerde şiddete yer yoktur. Şiddet medeniyetsizlik, insanlık dışı orantısız güçtür. Güçlünün güçsüzü ezmeyip koruduğu toplumlar her zaman gelişmişlik bayrağını elinde tutar. Şiddetten uzak durmak kişinin kendi elindedir. Bunun için sorunları kaba kuvvete başvurmadan demokratik yollar ile çözümlemek gerekmektedir.

Şiddet demek güçsüzün ezilmesi anlamına gelmektedir. Şiddete meyilli olan insanlar gerekirse psikolojik tedavi almalı ve bu kötü alışkanlıktan uzak durmalıdır. Unutmamalıdır ki hoşgörülü olmak şiddetten uzak durmanın en önemli anahtarıdır.

Şiddet ve Toplum Hakkında Görüşlerinizi Aşağıdan Hemen Paylaşabilirsiniz

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/ders/public_html/wp-includes/script-loader.php on line 2781