Web sitemize hoşgeldiniz, 01 Aralık 2020

Şiddetli Ses Üreten Teknolojik Araçların Olumlu ve Olumsuz Etkileri Nelerdir?

Aşağıda şiddetli ses üreten teknolojik araçların olumlu ve olumsuz etkileri nelerdir kısaca olarak ele alacağız.

Günümüzde yaşanan en büyük sorunlardan biri de çevre sorunlarıdır. Çevre sorunlarının içinde de çevre kirlilikleri bulunmaktadır. Çevre kirlilikleri arasında da büyük şehirlerde öne çıkan en büyük sorunlardan biri de ses kirliliğidir. Yüksek ses üreten teknolojik cihazların ve araçların ses kirliliğine neden olduğu ve bunun da çevre ve canlı sağlığı üzerinde olumsuz etkileri bulunduğu bilinmektedir.

Şiddetli ses üreten cihazların olumlu ve olumsuz etkileri de bulunmaktadır. Ses üreten ve ses dalgalarının elektrik dalgalarına dönüştürülmesiyle icat edilen cihazlar özellikle ulaşım, iletişim ve sağlık alanlarında olumlu etkilere neden olmaktadır.

Şiddetli ses üreten teknolojik araçların olumlu etkileri, radarların, sonarların, ultrasyon sistemlerinin geliştirilmesi söz konusu olmuştur. Alarm sistemleri ve siren sistemleri de ses teknolojilerinin olumlu yanlarındandır. Böylece insanların güvenlik ihtiyacı ve acil müdahale durumlarında yaşanan sorunlar da karşılanmaktadır.

Şiddetli ses üreten teknolojik araçların olumsuz yanları depresyona, sinirli ruh haline, asabiyete, duyu kaybının yaşanmasına, kaygılar ve tepkiler oluşmasına, saldırganlık, aşırı korku, tedirginlik, yorgunluk, beyin aktivitesinin bozulması, konsantrasyon bozukluğu ve baş dönmesi gibi sorunların yaşanmasına neden olmaktadır.

Ses üreten teknolojilerin çoğunlukla çevre kirliliklerine neden olması çevre sorunlarının artmasına neden olmaktadır. Çevre sorunlarının yaşanması da doğayı olumsuz etkilemektedir.

Şiddetli Ses Üreten Teknolojik Araçların Olumlu ve Olumsuz Etkileri Nelerdir Hakkında Yorumlarınızı Aşağıdan Hemen Yazabilirsiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

  1. irem ÇELİK dedi ki:

    teknolojik araçları lütfen bilin ben öğrendim sağ olun.

Yorum Yaz