Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/ders/public_html/wp-includes/script-loader.php on line 2781
Siber Saldırı Nedir Nasıl Yapılır - Eğitim Platformu
Web sitemize hoşgeldiniz, 09 Ağustos 2022

Siber Saldırı Nedir Nasıl Yapılır

56f15a6d67b0ac30fcb494c2Siber saldırı, günümüzde oldukça fazla kullanılan bir ifadedir. Peki siber saldırı nedir?

Günümüzde gerek internetin gerekse çeşitli sosyal medya, paylaşım ve bilgi ağlarının gelişmesi beraberinde bir çok sonucu da getirmektedir. İnternet üzerinde bir takım kötü amaçlı kişiler de izinsiz ve yetkisiz bir şekilde yetkili girişimlere, bağlantıların bloke edilmesine yönlenebilir. İşte bu gibi durumlara da “siber saldırı” adı verilmektedir. Siber saldırı esnasında söz konusu olan web sitelerine ulaşım ve yayınlar engellenmektedir.

Siber saldırı yapmakla meşgul olan kişiler aynı anda birden fazla bilgisayarı kontrol ederek sayılamayacak kadar çok insanın web sitesini kontrol altına alabilmektedir. Bu durum ile bu kötü niyetli insanlar bir çok internet ağlarını kullanarak ağlara ve sitelere zarar verebilmektedir.

Siber saldırının iki çeşidi vardır; birincisi web sitelerini kullanıma tamamen kapatarak yapılan siber saldırıdır. İkinci siber saldırı ise; internet kullanıcılarını küçük düşürerek rezil etmek için yapılan saldırılardır. Siber saldırı sadece web sitelerini iptal etmek için değil aynı zamanda kişilerin özel verilerini sızdırmak içinde yapılmaktadır.

Günümüzde kişiler arasındaki rekabet her gün daha da artmaktadır, kişiler arasındaki rekabetin artması sonucunda siber saldırılar da kişilerin birbirlerine üstünlük sağlaması amacı ile artmıştır. Bu nedenle de günümüzde siber saldrılar her geçen gün alınan tüm önlemlere rağmen yayılmaya devam etmektedir.

Siber Saldırı Nedir Konulu Yazımız Hakkındaki Yorum ve Sorularınızı Aşağıdaki Yorum Kısmından Hemen Bizimle Paylaşın. 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/ders/public_html/wp-includes/script-loader.php on line 2781