Web sitemize hoşgeldiniz, 24 Kasım 2020

Sevgi ve Saygının Olmadığı Bir Dünya ile İlgili Hikaye

Aşağıda sevgi ve saygının olmadığı bir dünya ile ilgili hikaye kısaca olarak ele alacağız.

Sokakta yürürken bir genç yanıma geldi, benden para istemeye başladı. Ceplerimi yokladım ama bozuk para bulamadım. cüzdanımı çıkarıp bir beşlik vermek istedim, genç cüzdana elini attı ve içindeki onluklardan bir kısmını alarak kaçtı. Arkasından bakarken sadece acıyordum.

Oysa ki ona yardım edeceğimi çok iyi anlamıştı. Gözlerindeki o masumiyeti ve mağduriyeti görmüştüm. Nitekim aç kalma hissi başka dürtüleri harekete geçirerek insanları insanlıktan çıkarmaya başlamıştı. Sevgi, saygı hak getire diyecek kadar yok olmuştu ve insanlar yoksullaşıyordu.

Eve doğru yürürken, gençliğini sokaklarda aç ve kimsesiz geçiren gençler için neler yapabiliriz diye düşünmeye başlamıştım. Bu çocukların bu toplumda daha iyi yerlerde olarak hizmet etmesi gerekir diye düşünüyordum. Her köşenin kapıldığı bu hayatta gençlerin ortada kalmasını ranta, sevgisizliğe, saygısızlığa ve seviyesiz bir hayat anlayışına bağlıyordum.

Bu yaşadığım şehrin gündelik hayatından olağan şeyler olmaya başlamıştı. İnsanların yozlaştığını çocuklar bile anlıyordu. Kimse bu durumu düzeltmek için bir şey yapmıyordu. Herkes toplanıyor ama toparlanmaya vakit bulamıyordu.

Hırsızlık olduk, paramı çaldılar ama bana zarar veremezler. Bu içler acısı durum aslında bizim sevgisiz, saygısız, ilgisiz, gayesiz ve mesnetsiz işlerimizin toplumdaki bir yansıması olarak yaşanmaya devam ediyordu.

Sevgi ve Saygının Olmadığı Bir Dünya ile İlgili Hikaye Hakkında Yorumlarınızı Aşağıdan Hemen Yazabilirsiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

  1. Funda dedi ki:

    elinize sağlık 100 aldım, Sevgi ve Saygının Olmadığı Bir Dünya ile İlgili Hikaye ödevimde işimi gördü, bu arada ben Bingöl zekilik yarışmasına birinci geldim ciddiyim, tembellere kapak olsun.

Yorum Yaz