Sevdiğiniz Hayvanları Konu Alan Bir Masal Yazınız.

Bu yazımızda sevdiğiniz hayvanları konu alan bir masal yazınız kısaca olarak bilgi aktaracağız.

Bir varmış, bir yokmuş, evvel zaman içindeyken, kalbur saman içindeyken,

Derin ve gür ormanların birinde bir köstebek yaşarmış. Bu köstebek toprağın altında tek başına gündüzleri geçirip, geceleri arayış içinde ormanın uçsuz bucaksız alanlarında yürüyüşler yaparmış.

Köstebek, ailesinden ve kardeşlerinden ayrıldığı günden bu yana yalnız yaşamaya devam ederken, başka bir köstebek kokusu almak için gece arayışlarına devam edermiş. Her gece yuvasından çıktıktan sonra, bin bir tehlikeye göğüs gerecek şekilde kendisine yeni bir aile aramak için yolar kat eder, toprağı eşeler dururmuş.

Bir gün bir gece, yuvasından çıktıktan sonra gece karanlığında ıssız bir yerde ilerlerken, ağaçları mesken yapmış ve bir ağaç krallığı kurarak avlarına sessiz bir şekilde yaklaşan baykuşlarla karşılaşmış. Baykuşun ışıl ışıl gözleri bir anda ay ışığında parlayınca, köstebek hemen toprağı kazmaya başlamış.

Toprağa kazarken bir yılana denk gelmiş. Çıngıraklı yılan rahatsız olunca uyanmış ve saldırganlaşmış. Köstebek irkilip kaçmış. Karşısına bir fare çıkmış, vaziyeti anlatmış. Fare de baykuştan korktuğu için yardımlaşmak zorunda kalmışlar.

Baykuşun en son bakacağı ve giremeyeceği bir yer olan, bir ağaç kavuğuna girmişler, içeride bir sürü karınca varmış. Fakat heyecandan fark etmemişler. Birden bir sincap belirmiş. Meğer burası sincabın eviymiş. Fare, cevizleri sonradan fark edince anlamış. Sincap, köstebek ve fareyi gün ışıyana kadar misafir etmiş.

Gün ışıdıktan sonra köstebek, fare ve sincap yardımlaşma ve dayanışma içinde oldukları için kurtulduklarını anlamışlar. Birbirlerine teşekkür edip, dost kalmaya söz vermişler.

Sevdiğiniz Hayvanları Konu Alan Bir Masal Yazınız Hakkında Yorumlarınızı Aşağıdan Hemen Yazabilirsiniz.

2 yorum

Hemen Yorum Yaz

Adını veya rumuzunu yazabilirsin.