Web sitemize hoşgeldiniz, 24 Kasım 2020

Seracılık Nedir Kısaca

Aşağıda seracılık nedir kısaca olarak ele alacağız.

Ülkemizde birçok tarım faaliyetleri yapılmaktadır. Ülkemiz bir tarım coğrafyasında bulunmaktadır. Ülkemizde en önemli geçim kaynaklarından bir de tarımdır. Ülkemizde yedi farklı coğrafik bölge bulunmaktadır. Ülkemizde coğrafi bölgeler bitki örtüsü, yeryüzü şekilleri, toprak özellikleri ve iklim özellikleri bakımından farklılık göstermektedir.

Seracılık da ülkemizde yapılan tarım faaliyetlerinden biridir. Seracılık faaliyetleri Akdeniz Bölgesi’nde yapılmaktadır. Akdeniz Bölgesi’nde Akdeniz İklimi görülmektedir. Bitki örtüsü makidir. Seracılık faaliyetleri, belli bir alanda naylon brandalar gerilerek sıcaklığın ve nemin dengelenmesi ile tarım faaliyetlerinin sürdürülmesi anlamına gelmektedir. Seracılık Akdeniz’de çok yaygın olarak yapılmaktadır. Tarımda verimi arttırmakta ve bir kalite ortaya koymaktadır. Seracılıkta yapay ısı oluşturma söz konusudur.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

  1. ktnnt dedi ki:

    ben fazlasıyla beğendim işime yaradı bu yazı ellerinize sağlık.

  2. can dedi ki:

    çok güzelmiş

  3. yosun dedi ki:

    Seracılık; bitkilerin yetişmesine uygun şartların sağlanması amacı ile çevre şartları kontrol edilebilen veya düzenlenebilen cam, plastik gibi ışığı geçiren materyallerle yapılmış örtülü yapı içinde gerçekleştirilen tarım faaliyetidir.

Yorum Yaz