Selena Gomez Kimdir

Selena Gomez Biyografi Hakkında Bilgi, Selena Gomez Kimdir

Selena Gomez

Tam adı Selena Marie Gomez olan sanatçı 22 Temmuz 1992’de New York’ta dünyaya gelmiştir. Disney Channel’da severek izlenen dizi Waverly Büyücüleri’ndeki Alex Russo karakteriyle tanınmıştır.

Gomez ailesinin tek çocuğu olan Selena, Dallas’ta bir sahne alan tiyatrocu bir annenin kızıdır. Oyunculuğa yatkınlığı da buradan kaynaklanmaktadır. Küçükken annesinin provalarını ve oyunlarını izleyerek büyüyen Gomez, Dallas’ta yaşadığı sırada buradaki bir ajans tarafından keşfedilir. Çocukluğunda bile pek çok projede yer almıştır. Oyunculuğunu ilk olarak Barney&Friends’teki Gianna rolüyle sergilemiştir. Bundan sonra da farklı sinema filmlerinde oynamıştır. 2003 yılında Spy Kids 3-D: Game Over adlı filmin ardından Walker filminde oynamıştır. 2005 yılında Texas Ranger: Trial by Fire filmi için seslendirme yapmıştır. 2008 yılında ise Horton Hears a Who filminde rol almıştır. Oyunculuk kariyerinde dizilerde de yer alan Gomez, 2005 yılında Stevei Sancez, 2006 yılında The Suite Life Zack and Cody, Arwin! ve Brain Zapped, 2007’de ise Wizards of Waverly Place ve Hannah Montana adlı diziler ile kariyerini doldurmuştur.

2007 yılında başladığı Waverly of Waverly Place dizisi Disney Channel kanalında yayınlanmış olup Selena Gomez bu dizide Alex Russo karakterine hayat vermiştir.

1.65 m boyunda olan Selena Gomez, son dönemlerde çıkardığı albümüyle müzik piyasasındaki yerini de almıştır.

selena gomez

Selena Gomez Kimdir Konusunda Yorumlarınızı Aşağıdan Hemen Yazabilirsiniz.

Bu yazıya ilk yorumu sen yaz!

Hemen Yorum Yaz

Adını veya rumuzunu yazabilirsin.