Web sitemize hoşgeldiniz, 21 Nisan 2021

Selanik Kentinin Ekonomik Durumu Hakkında Neler Söylenebilir?

Bu yazımızda Selanik kentinin ekonomik durumu hakkında neler söylenebilir kısaca olarak bilgi aktaracağız.

Selanik günümüzde Yunanistan topraklarında yer almaktadır. Yunanistan, Türkiye’ye komşu olan bir ülkedir. Yunanistan uzun yıllar boyunca Osmanlı Devleti topraklarının yönetiminde bulunmuştur. Özellikle başkent olan İstanbul’da uzun yıllar Selanik asıllı kimseler yaşamıştır. Selanik, Mustafa Kemal’in de memleketidir.

Selanik günümüzde Yunanistan’ın içinde bulunduğu ekonomik buhranlar nedeniyle zor günler geçirmektedir. Fakat ticaretin geliştiği bir yer olmuştur. Tarih boyunca en önemli şehirlerden biri olarak Selanik, ticari kentlerin başında gelmektedir. Selanik, Mustafa Kemal’in şehri olmakla bilinse de coğrafyanın en önemli şehirlerindendir. Selanik’in ekonomik durumu ülkesini domine etmektedir. Bu da Yunanistan ekonomisinin canlı tutmaktadır.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

  1. cüneyt dedi ki:

    Selanik kentinin ekonomik durumu hakkında bilgiler bulmak için internette araştırmalar yaptım. Şimdilerde Selanik’in geçim kaynağı zeytincilik faaliyetidir. Halkın çoğu zeytinyağı üretimi yapıyor. Liman kenti olan Selanik’te Turizm ve Gemi işletmeciliği de gelişmiştir.

Yorum Yaz