Web sitemize hoşgeldiniz, 25 Ocak 2021

Selamlaşmak Toplum Hayatında Hangi Faydaları Sağlamaktadır?

Aşağıda selamlaşmak toplum hayatında hangi faydaları sağlamaktadır kısaca olarak ele alacağız.

Toplumda insanların birlik ve beraberlik içinde yaşaması ve huzuru ve mutluluğu sağlaması için bazı kurallara uymak ve kavramların da içini doldurmak gerekir. Selamlaşmak da toplumda en önemli davranışlardan biridir. Bu davranış toplumda birlik ve beraberlik için gereklidir.

Selamlaşmak, esenlik dilemek, insanların birbirine karşı iyi niyetli , iyi temenni ile dolu olması gibi davranışların dışa vurumudur. Selamlaşmak, insanların en önemli değerlerinden biridir. İnsanların dini veya kültürel olarak selamlaşması hem din şuurunun bilinmesi ve yaşanması hem de kültürel devamlılığı sağlaması açısından önemlidir. Gelenek ve göreneklere bağlı toplumlarda saygı ve sevgiyi de ifade eden selamlaşma çeşitleri bulunmaktadır.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

  1. Nevin dedi ki:

    elinize sağlık 100 aldım, Selamlaşmak Toplum Hayatında Hangi Faydaları Sağlamaktadır? ödevimde işimi gördü, bu arada ben Burdur zekilik yarışmasına birinci geldim ciddiyim, tembellere kapak olsun.

  2. Tülin dedi ki:

    Slm siteniz inanki hoşuma gitti, ödevim için kopyaladım, Selamlaşmak Toplum Hayatında Hangi Faydaları Sağlamaktadır? tam istediğim gibi olmuş, her yazıyı beğenmem, çok zor beğenen birisiyim, ona göre anlayın değerinizi.

Yorum Yaz