Web sitemize hoşgeldiniz, 20 Haziran 2018

Şehit Şerife Bacı Kimdir Hakkında Kısaca Bilgi

Bu yazımızda Şehit Şerife Bacı kimdir hakkında kısaca bilgi kısaca olarak bilgi aktaracağız.

Milli Mücadele yıllarında yurdumuzun dört bir yanında kadın, erkek, genç , yaşlı, çocuk, yetişkin herkes yaşına, kimliğine, dinine ve diline bakmadan vatan müdafaasında görev alarak Anadolu topraklarının bütünlüğünün sağlanmasında devlet topraklarının vatan olarak bölünmez bütünlüğünün savunulmasında canını dişine takarak hareket etmiştir. Birinci Dünya Savaşı’nın verdiği moral çöküklüğü, yaralılar ve kayıplar üzüntü oluştururken bununla beraber vatan her şeyden önce gelmiştir.

Milli Mücadele’nin kadın kahramanlarından biri de Şehit Şerife Bacı’dır. Şehit Şerife Bacı Kastamonu’da İnebolu yöresinde cephane taşımayı kendine vazife edinmiş vatanperver bir annemizdir. Onun sayesinde düşman zaafa uğramıştır. Acımasızca şehit edilerek rahmeti Rahman’a kavuşan Şehit Şerife Bacı vatan ve millet uğruna canını feda etmiştir.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

 1. Pınar dedi ki:

  Kısaca bilgi dedik roman yapsaydınız

 2. Anonim dedi ki:

  Kısaca bilgi dedik roman yapsaydınız

 3. güllü dedi ki:

  Aynen şükran sana katılıyorum

 4. zeynep dedi ki:

  Aynen şükran sana katılıyorum

 5. NİHAL dedi ki:

  çok güzel anlatmış

 6. Berkay Özdiker dedi ki:

  Ya abi kısa bilgi dedik yaaaa

 7. şükran dedi ki:

  Şehit Şerife Bacı; Kurtuluş Savaşı’nda İnebolu’ya çıkarılan silah ve cephanelerin Kastamonu üzerinden Ankara’ya ulaştırılmasında büyük hizmetler veren gönlü geniş bir Türk kadınıdır.

  1. sevda dedi ki:

   çok uzun olsusu isime yaradi tese.

Yorum Yaz