Web sitemize hoşgeldiniz, 22 Mayıs 2022

Şehit Ailelerine Mektup Örneği

Aşağıda şehit ailelerine mektup örneği kısaca olarak ele alacağız.

Sevgili büyüklerim;

Dünyanın en şanslı insanları olarak sizleri kucaklıyorum. Sizlere gıpta ile baktığımızı bilmenizi isterim. Bugün burada rahat bir nefes alıyorsak, ayaklarımız emin adımlarla yere basıyorsa, alnımız ak ve başımız dikse şehitlerimiz sayesindedir. Buna sabır ve tahammül etmek de erdemlilerin yapabileceği er işidir.

Değerli büyüklerim;

Er şehit olur ardında er kişiler bırakır. Mutluyuz, sevinçliyiz, huzurluyuz. Bunun nedeni şehitlerimizin gözünü kırpmadan canını feda etmesidir. Fedakar kimdir sorusunun cevabı şehittir demekte gibi şehit yakınıdır demek de aynıdır. Rabbimize şükrediyoruz. Şehitlerimiz var ki bir vatanımız var.

Kıymetli büyüklerim,

Vatan, millet, devlet, din, namus deyince yerinde hoplayıp da kalkmayacak bir vatan evladı yoktur. Bunun şuurunda olan evlatlarınız sayesinde bugün ülkemizin hudutları dahilinde mutlu ve mesut bir hayat yaşıyoruz.. Şehitlerimize can borcumuz var. O borcu da şehadet ile ödemek için elimizden geleni yaptığımızın haberini veriyorum.

Sizleri çok seviyorum. Sizleri Allah’ın emaneti olarak kabul ediyorum. Siz varsınız ki biz varız. Allah hepimize şehit olmayı nasip etsin. Ölüme düğüne gider gibi gidenlere selam olsun.Biz böyle bir milletiz. Millet ne, milliyet nedir öğreten insanlarız. Dünyayı dize getiren ve adaletle hükmeden bir milletin evlatları olarak cephede ölmek yoktur,, şehit olmak vardır. Bu vatan bize emanettir, bu millet size minnettardır.

Şehit Ailelerine Mektup Örneği Hakkında Yorumlarınızı Aşağıdan Hemen Yazabilirsiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

  1. Muzaffer dedi ki:

    Resmen ağladıım

  2. Elif dedi ki:

    Çok teşekkür ederim😍😊

  3. hatice dedi ki:

    Elinize sağlık şehit ailesine mektup kısa ve çok güzel olmuş, öğretmen beğendi, şehitlerin mekanı cennet olsun, onlar bizim daha iyi yaşamamız için hayatlarını feda ettiler :(

Yorum Yaz