Şeftalinin Kısımlarının Dünyanın Hangi Katmanına Karşılık Geleceğini Belirtiniz.
Web sitemize hoşgeldiniz, 17 Ağustos 2018

Şeftalinin Kısımlarının Dünyanın Hangi Katmanına Karşılık Geleceğini Belirtiniz.

Bu yazımızda şeftalinin kısımlarının dünyanın hangi katmanına karşılık geleceğini belirtiniz kısaca olarak bilgi aktaracağız.

Dünya katmanlardan oluşmaktadır. Dünya katmanları çeşitli modellerle gösterilebilir. Dünyanın geoit şekli bir küreye benzetilmektedir. Bu nedenle yuvarlak ya da küre şeklindeki cisimler dünyayı çağrıştırmaktadır. Şeftali de dünyaya benzetilebilir. Şeftalinin iç yapısı dünyanın gözlemlenebilir ve gözlemlenemez katmanlarına da benzetilebilir.

Şeftalinin kabuğu, taş küreye benzetilebilir. Şeftalinin sarı kısmı ise ateş küreye benzetilebilir. Şeftalinin çekirdeği ise ağır küreye benzetilebilir. Dünyanın merkezinde bir çekim gücü oluşturan ağır küre bulunmaktadır. Onun etrafını eriyik olarak saran ateş küre sarmaktadır. Magma tabakası ateş kürenin yeryüzüne yakın olan kısmıdır. Şeftalinin kabuğu ise taş küreye benzetilmektedir. En üstte ve serttir.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

  1. ersin dedi ki:

    A biz bugün bu deneyi yaptık inanır mısınız ? Öğretmenimiz dünyanın katmanlarını anlatmak için yanında şeftali getirmiş ve onun çekirdeğini katlarını kabuğunu örnek göstererek görsel bir sunum yaptı.

Yorum Yaz