SBS Ne Zaman

2012 yılında sadece 8. sınıflara yönelik yapılacak SBS (Seviye Belirleme Sınavı ) ne zaman yapılacak. SBS’ye hazırlanan öğrenciler derszamani.net sitemize sorularını göndermeye devam ediyor. Bizler de 8. Sınıf SBS ne zaman yapılacak sorusuna yanıt verelim istedik. 2012 8. Sınıf SBS 9 Haziran 2012 Cumartesi günü yapılacak. SBS’ye Girecek bütün öğrencilere derszamani.net olarak başarılar dileriz.

2012 SBS Soruları İçin Tıklayın

Bu Arada Milli Eğitim Bakanı Ömer Dinçer, SBS ‘nin kaldırılacağını açıkladı :

Milli Eğitim Bakanı Ömer Dinçer, Bilkent Üniversitesi’nde yaptığıkonuşmada Seviye Belirleme Sınavı (SBS) ile ilgili müjde verdi. Artık SBS ile öğrenci seçilmeyecek! Milli Eğitim Bakanı Ömer Dinçer, Seviye Belirleme Sınavı’nı (SBS) kaldırmak istediklerini belirterek, ”Daha doğrusu SBS’yi seçme esaslı yapmak istemiyoruz. SBS’yi öğrencinin bilgi ve becerilerini ölçmek için ve Milli Eğitim Bakanlığı’nınniteliğini değerlendirmek için yapmak istiyoruz” dedi.

SBS ve YGS’nin öğrenciyi seçmek için yapıldığını, bunun nedeninin de eğitim sistemindeki kalite farklılıklarından kaynaklandığını belirten Dinçer, ”SBS’nin önümüzdeki iki, üç yıllık süre içerisinde kaldırmayı planlıyoruz diye sıklıkla açıklama yapıyorum. Evet, biz SBS’yi kaldırmak istiyoruz. Daha doğrusu SBS’yi seçme esaslı yapmak istemiyoruz. SBS’yi öğrencinin bilgi ve becerilerini ölçmek için ve Milli Eğitim Bakanlığı’nın niteliğini değerlendirmek için yapmak istiyoruz” dedi.

SBS Sınav Tarihi ve 2012 SBS İle İlgili Yorumlarınızı Yazmanızı Bekliyoruz !!!

derszamani.net ( Yazılarımız DMCA Telif Hakkı Korumasındadır. Başka sitelerde kaynak link belirtilmemesi durumunda, Google’a şikayet konusunu olacağını bildirmek isteriz. )

2 yorum

  1. ya yeter bu kadarıda 13 yaşındaki çocuğa bu sitres heycan yapılır mı geçen sbs de bayıldım sınava giremedim bu yıl daha çok heycanlıyım 13 yaşındaki bir çocuğun hayatını sınavlara bağladınız bırakında biraz büyüyelim sonra sınavlara bağlanalım yeter !

Hemen Yorum Yaz

Adını veya rumuzunu yazabilirsin.