Web sitemize hoşgeldiniz, 08 Aralık 2021

SBS Lise Yedek Yerleştirme Sonuçları 7 Eylül 2012 2013

7 Eylül 2012 SBS yedek yerleştirme sonuçları , SBS yedek yerleştirme sonuçları 3 Eylül 2012 , 3 Eylül SBS Lise yedek yerleştirme tercih sonuçları ve boş kontenjanlar

SBS Yerleştirme sonuçlarına göre tercihlerinden birini asil olarak kazanan öğrencilerin kayıt dönemi sona erdi, 03 Eylül 2012 saat 08.00′den itibaren boş kalan kontenjanlar ilan edildi. Her okulun boş kontenjan sayısı kadar öğrenciye, daha önce açıklanan yedek sırası dikkate alınarak kayıt hakkı verilir. Her öğrenci kayıt hakkı kazandığı okula, kayıt hakkı kazandığı gün hariç 3 iş günü içerisinde saat 17:00′ye kadar kayıt yaptırmak zorundadır. Kayıt yaptırmadığı taktirde, boş kalan kontenjanlara sistem tarafından yedek listede yer alan sıradaki öğrenciye kayıt hakkı verileceğinden bu haklarını kaybederler.

sbs yedek yerleştirme 2012Yedek kayıt döneminde, boşalan kontenjanlar için yedek listede yer alan sıradaki öğrenciye kayıt hakkı verilmesi işlemi 12 Eylül 2012 saat 17.00′ye kadar sistem tarafından otomatik olarak yapılacaktır. 12 Eylül 2012 saat 17.00 itibariyle 2 kayıt hakkı kazanan adayların kayıtları ise 14 Eylül 2012 saat 17.00′ye kadar devam edecektir.

Yapılan yerleştirmelerin sonucunda herhangi bir ortaöğretim kurumuna yerleştirilemeyen, yerleştirildiği hâlde kayıt yaptırmayan veya kayıt yaptırıp da daha sonra sildiren öğrenciler sınavsız öğrenci alan ortaöğretim kurumlarına kayıt yaptırabileceklerdir.
Yedek listeden başka bir okula kayıt hakkı kazanan öğrenciler, verilen kayıt süresi içerisinde kayıtlarını yaptırmamaları durumunda bu haklarını kaybederler.
Herhangi bir okula kayıtlı iken yedek listeden başka bir okula kayıt hakkı kazanan öğrenciler bu haklarını kullandıkları takdirde, bir önceki okuldaki kayıtları sistemden
otomatik olarak düşer.

SBS Yedek Yerleştirme Sonuçları İçin Tıklayın

SBS Lise Boş Kontenjanlar İçin Tıklayın 
Kayıt Hakkı Kazanamayan Öğrenciler:

Sınavsız öğrenci alan ortaöğretim kurumlarının (genel lise ve meslek liseleri) 9. sınıflarına yeni öğrenci kayıtları, 13-31 Ağustos 2012 tarihleri arasında e-kayıt sistemi ile elektronik ortamda yapılacaktır. Sınavsız öğrenci alan meslek lisesine kayıt yaptırmak isteyenler bölge sınırlaması olmaksızın 10 adet okul tercihi yapabilecektir. Öğrenciler hem genel liseye hem meslek lisesine kayıt yaptıramayacaklardır.
Yerleştirme işlemlerine ilişkin sayısal veriler ve en yüksek puana sahip ilk on öğrencinin kayıt hakkı kazandığı okullara ait liste ekte sunulmuştur.İlgililerin konuyla ilgili her türlü soruları için MEB İletişim Merkezi Alo 147 hattına 7 gün 24 saat başvurabileceklerini belirtmek isteriz.

SBS Lise Yerleştirme Sonuçları ve Taban Puanları 2012 2013 , SBS boş Kontenjanlar, SBS yedek yerleştirme kontenjanları , SBS tercih sonuçları boş kalan kontenjanlar listesi 2013mersin.net

OYP ile öğrenci alan okulların yerleştirme sonuçları 24 Ağustos 2012 tarihinde http://www.meb.gov.tr ve http://oges.meb.gov.tr adreslerinde ilân edilecektir. Öğrenciler T.C. kimlik numarası ve okul numarasıyla sonuç bilgilerini sorgulayabilecektir.

Asil kayıt dönemi;

Yerleştirme sonuçları açıklanınca tercihlerinden birini asil olarak kazanan öğrenci, 27–31 Ağustos 2012 tarihleri arasında saat 17.00′ye kadar asil olarak yerleştirildiği okula giderek kaydını yaptırabilecektir.

2012 Ortaöğretim Kurumlarına Geçiş Sistemi – Yerleştirme Tavan Taban Puanları Listesi için tıklayınız…

Asil listeden kayıt hakkı kazanan öğrenciler 27–31 Ağustos 2012 tarihleri arasında saat 17.00′ye kadar kayıt yaptırmamaları durumda bu haklarını kaybederler.

Sınav Sonuçlarına aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.
 
SBS 2. Tercih Sonuçları Hakkında Yorumlarınızı Aşağıdan Hemen Yazabilirsiniz …
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

 1. Bir Baba dedi ki:

  Ya arkadaşlar bugün açıklandı yedek sıram 11 :
  Okulun Boş Kontenjanı 1
  Yedek sıradan kayıt kazanmış öğrenci sayısı 8
  Sizce Olucakmı ? Yada Beklemiyim mi ?

 2. Bir Baba dedi ki:

  Arkadaşlar Lütfen Yardım Edin

 3. birsen dedi ki:

  Ben yedek slraml nerden bilecem birisi bana yardlm etsin lutfen

 4. nafiz dedi ki:

  hocam okul kontenjanı 102 97 kişi alınmış ben yedekte 7. sıradayım

 5. esra dedi ki:

  Yedekten girilmesi için en fazla kaç puan verirler?

 6. orhan dedi ki:

  ben kayıdımı yaptırdım ama istediğim lise değil tekrar yeni yedek kayıt yaptırdım nasıl olacak nezaman açıklanacak bilgisi olan lütfen paylaşsın

 7. esma nur dedi ki:

  7 eylül de açiklanicak denildi ve bizim okulunki hala açiklanmadi bu ne iştir anlamadim yarin kayitlar son bide ne yapicaz millet karne alirken bizde hala açiklanmasnimi beklicez bide tetanoz aşisi istediler yaptirdik

 8. adsız diyor ki dedi ki:

  bu nasıl iş ya milli eğitim bakanı çare bulsun resmen okulsuz kaldık biz okuyamıyacakmıyız

 9. MERT dedi ki:

  !!!! Arkadaşlar cok acil bir sorum var !!!! şimdi Yedek kayıt döneminde son gün 12 eylül bu güne kadar kazananlar kayıt yaptırmassa okulun kontenjanı boş kalıyor bu boş kalan yerler ne olucak acaba acil cevap istiyorum !!! ?

  1. merve dedi ki:

   ARKADAŞLAR 12 EYLÜL 2012 SAAT 5:00’DE YENİ KONTENJANLAR AÇIKLANACAK EĞER KAYIT HAKKI KAZANDIYSANIZ CUMA GÜNÜNE KADAR KAYDINIZI YAPTIRMANIZ GEREKİR.AKSİ TAKDİRDE CUMA GÜNÜNE KADAR KAYIT YAPTIRMAZSANIZ SİZDEN SONRAKİ KİŞİLER KAYIT HAKKI KAZANACAKTIR..

   1. Kayhan dedi ki:

    Yardım için teşşkkurler , en azından bilgimiz oldu

   2. Kayhan dedi ki:

    Ha! bide cuma günü tekrar saat 5 te mi yenilencek sonraki kişilerin kontenjan hakları?

    1. yağmur dedi ki:

     arkadaşlar alınamayan kişiler otomotikmen imam hatip liselerine yerleştirilecek onun için geç kalmayın..

 10. yunus emre kışla dedi ki:

  aşağı doru inin

 11. Meryem dedi ki:

  Ben açamıyorum açan varmı varsa anlata bilirmi.

 12. büşra dedi ki:

  sınavsız öğrenci alan ortaöğretim kurumlarına kayıt sonuçları ne zaman açıklanacak? biz ne zaman kayıt yaptıracağız?

 13. burak dedi ki:

  puansız meslek liseleine seçim yaptımmm bugün 7 elül oldu hala sonucumu ogranemedim nerden nasıl ogranabilirim yardım ederseniz sevinirimm :(

 14. Uğur dedi ki:

  7 Eylülde BElli olcakta Saat Kaçta ?

 15. mustafa hökmenoğlu dedi ki:

  23

 16. kerim dedi ki:

  ben hala liseyi yazılamadım ben liseye gitmek istiyorum ama olmuyo neden

  1. metehan dedi ki:

   neden cok calışmadın yaa ben fen lisesini kazandım

 17. Tuğçe dedi ki:

  Bugün 2. tercih yapanların sonuçları açıklanacaktı ben bulamadım hangi siteden girecegimi bilmiyorum yardım edermisiniz ?

Yorum Yaz