Web sitemize hoşgeldiniz, 27 Kasım 2021

SBS Ek Yerleştirme Sonuçları 9 Eylül 2013

SBS’de okullardaki boş kontenjanlar 9 Eylül pazartesi günü açıklandı…Öğrenciler boş kontenjanlar için okullara en fazla 5 tercih yapabilecekler. MEB’den yapılan açıklamada şöyle denildi. MEB , Ortaöğretime Yerleştirme Sistemi ile Öğrenci Alan Ortaöğretim Kurumlarında Boş Kalan Kontenjanlar için Öğrencilere ek tercih ve yerleştirme hakkı verilmesine ilişkin açıklama yaptı işte o açıklama;

9-16 Eylül 2014 LGS Ek Yerleştirme Başvuruları ve Sonuçları

SBS ek yerleştirme sonuçları (9 Eylül 2013) Pazartesi MEB sbs ek yerleştirme işlemler 2013 sbs ek kontenjanlar sbs ek yerleştirme işlemleri 2013 sbs ek yerleştirme E-okul sbs ek kontenjan listeleri ek yerleştirme başvuruları 2013 MEB SBS ek yerleştirme sonuçları SBS (Yedek) Ek Yerleştirme Kontenjanları 9 Eylül Pazartesi günü saat 10’da MEB tarafından açıklanancak. Adaylar açıklanan Boş Kontenjanlar doğrultusunda tekrar 5 ek tercih yapma fırsatını yakalamış oldular.

Sınavla öğrenci alan ortaöğretim kurumlarına öğrenci seçme ve yerleştirme işlemleri 29 Ağustos 2013 Perşembe günü 17.00 itibariyle tamamlanmıştır. Akabinde yedek sıralamalar işletilmek suretiyle kayıt işlemleri yürütülmüştür. Asıl ve yedek yerleştirme işlemleri sonrasında sınavla öğrenci alan bazı okullarımızda kontenjanların dolmadığı görülmüştür. Bakanlığımız, kamu kaynaklarının etkin ve verimli kullanılması, daha çok öğrencimize isteklerine uygun okulda eğitim imkânı sunulması ve okullarımızın kapasitelerinin en üst seviyede kullanılması amacıyla kontenjanların doldurulması amacıyla bazı tedbirler almayı kararlaştırmıştır.

SBS Boş Kontenjanlar İçin Tıklayın

Buna göre;

1. 2013 yılı SBS’ye katılan ve OYP’si 201ve üzeri olan,
-Tercih döneminde okul tercihi yapmayan/yapamayan,
-Tercih yaptığı halde hiçbir okula yerleşemeyen,
-Herhangi bir tercihine yerleştiği halde okul mülakatında elenen,
-Asıl/yedek kayıt döneminde herhangi bir tercihine kayıt hakkı kazanarak kaydını yaptıran tüm öğrencilerimize 2013 yılı Ortaöğretime Yerleştirme Sistemi Tercih ve Yerleştirme Kılavuzunda yer alan “Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğü ile Din Öğretimi Genel Müdürlüğüne bağlı okulların boş kalan kontenjanlarına OYP’ye göre merkezi sistem üzerinden ön kayıt yolu ile öğrenci alınması” süreci ile birlikte okul türüne bakılmaksızın (özel okullar hariç) 09 Eylül 2013 Pazartesi günü saat 10:00’da açıklanacak olan boş kontenjanlar için https://e-okul.meb.gov.tr adresinde yayımlanan okullara en fazla 5 tercih olmak üzere yeni bir tercih hakkı tanınmıştır.

SBS 5 EK TERCİH YAPMAK İÇİN TIKLAYIN

2. Tercih başvurusunda bulunan tüm öğrencilerin, puan üstünlüğü ve tercih başvuruları dikkate alınarak yerleştirme işlemi yapılacak ve 16 Eylül 2013 Pazartesi günü mesai saati bitimi itibariyle asıl ve yedek listeden kayıt hakkı kazanan öğrenciler e-okul sistemi üzerinden ilan edilecektir. Okullarda boş kontenjan kalması halinde eğitim öğretim sürecini aksatmayacak biçimde yedek listeler üzerinden yerleştirme işlemleri gerçekleştirilecektir.

3. Ek yerleştirme sonuçları açıklandığında öğrencilerin sonuç bilgilerinde, herhangi bir ortaöğretim kurumuna asıl olarak yerleştirildiği okul var ise bu okulun bilgileri, yedek olarak yerleştirildiği okul/okullar var ise yedek okullar ve bu okulların kayıt dönemleri hakkında bilgiler bulunacaktır. Ayrıca veliler yerleştirme sonuçları ile ilgili bilgilerini https://e-okul.meb.gov.tr adresinden takip edebileceklerdir. Bu nedenle velilerin belirtilen internet adresini yerleştirme takvimi boyunca takip etmeleri gerekmektedir. Ayrıca, SMS ile bilgilendirilme sistemine dahil olan velilere Mobil Bilgilendirme Servisi aracılığı ile yerleştirme sonuçları bildirilecektir.

4. Ek yerleştirme sonucu tercihlerinden birini asıl olarak kazanan öğrenciler 17-18 Eylül 2013 tarihlerinde saat 17:00’ye kadar asıl olarak yerleştirildiği okula giderek kaydını yaptırabilecektir. Bu tarihlerde kaydını yaptırmayan öğrenciler kayıt haklarını kaybedeceklerdir.

5. Asıl kayıt dönemi sona erdikten sonra, 18 Eylül 2013 Çarşamba günü saat 21:00’de yedek listeden kayıt hakkı kazanan öğrenciler e-okul sistemi üzerinden ilan edilecektir.

6. 18 Eylül 2013 saat 21:00 itibariyle yedek listeden kayıt hakkı kazanan öğrencilerin kayıtları ise 20 Eylül 2013 Cuma günü saat 17:00’ye kadar devam edecektir.

7. Yeni tercih ettiği okula kayıt hakkı kazanan öğrenciler, kayıt yaptırdıklarında önceki okullarındaki kayıtları silinecektir. Yeni tercih ettiği okula kayıt hakkı kazanan ancak kayıt yaptırmayan ya da yeni tercih ettiği okulu kazanamayan öğrencilerin kayıtlı oldukları önceki okullarındaki hakları korunacaktır.

8. Adayların tercihlerini yaparken ilan edilen kontenjan listesinde kontenjanı dolu görünen okulların öğrencilerinin başka okullara gitme durumu dikkate alınarak bu okullarda da boş kontenjan oluşabileceğini dikkate almaları uygun olacaktır.

SBS ek tercih sonuçları ne zaman açıklanacak, SBS yedek yerleştirme sonuçları ve boş kontenjanlar, 2014 LGS ek yerleştirme kontenjanları ve ek yerleştirme sonuçları

SBS Ek yerleştirme sonuçları ve SBS boş kalan kontenjanlar hakkında sorularınızı aşağıdan hemen yazabilirsiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

 1. mertccan dedi ki:

  yaf ek tercih yaptım nereden öğrenicem bilemiyorum

 2. Mert dedi ki:

  Ya ben böyle sistemin ta . 7 yedek sonra sıramın gelmesini beklerken MEB birden yedek sistemi kapattı . Bizde umudumuzu kesmişken birde ek tercih dedi . Yaptığıda iş mi yani ? Biz çocuklar oyuncakmıyız ? Refik Arslan Öztürk Fen Lisesi’nde 7 sıra kalmışken şimdi başta tercih etmiyenlerde ediceği için işimi zorlaştırdı . %10000 istediğim okula gidemiyeceğim ;( Hakkımı da helal etmiyorum .

 3. hazar kesimal dedi ki:

  arkadaşlar benim puanım 315,851. 2013 sbs puanı 316,516 olan bir Anadolu lisesine girebilirmiyim?(boş kontenjanı=5)

 4. Bir Baba dedi ki:

  Yapma süremiz ne kadar şimdiye kadar yapmayanların hakkı bitti mi ?

  1. emez dedi ki:

   Meb in yazısından 16 Eylül mesai bitimini anlasak da bence cuma ya kadar tercihlerinizi yapın.

 5. Gizem yrlmz dedi ki:

  şimdi mesela bir okulu kazanıp kayıt yaptırdık ama o okulu beğenmedik istemiyoruz böyle ek tercih yapıp başka okula kaydımız aldırabilirmiyizzz lütven cevapp verin

  1. ... dedi ki:

   eğer kazanabilirsen ek tercih yaptığın bi okulu olur

  2. muhammed dedi ki:

   aynısını bende yaptım kemerburgazdaki bi okula kayıt yaptım bu tercıhlerde inşallah çıkarda ben ve sen kayıt yaparız…

 6. emine dedi ki:

  bu tercihler ne zaman açıklanacak?

  1. emez dedi ki:

   16 eylül akşamı saat 21.00 da . açıklanacak

 7. emez dedi ki:

  Dikkat
  -tercih girişi yaparken okul numaranızın önüne 2013 eklemelisiniz.
  -Girişleri mutlaka İnternet Explorer dan yapmalısınız .
  -Yaptığınız girişleri mutlaka mezun olduğunuz okuldan onaylatmanız gerekiyor.

  1. ali dedi ki:

   onaylatmak şart değil kayıt ederseniz bir şey olmaz

   1. emez dedi ki:

    sen öyle yap . hayırlı olsun .

    1. ali dedi ki:

     okulu aradım sordum.

 8. ŞÜKRAN dedi ki:

  giriş diyince resim kayboluyor girmiyor acil destekkkkkkkkkkkkkk

  1. ahmetturan dedi ki:

   arkadaşlar internet explorden gireceksiniz

 9. umut demirtaş dedi ki:

  ek yerleştirme yapıcam internetten giriş kodunu giriyorum sonra girişe basıyorum giriş kodu gözükmüyor nasıl olucak ?

  1. ali dedi ki:

   explorerden gir oluyor

 10. tahir dedi ki:

  tercih zamanı ne kadar

 11. sbs mağduru dedi ki:

  ya giriş diyince hiçbir şey olmuyor giriş kodunun resmi yok oluyoo

  1. Mert dedi ki:

   La olum dinlemiyonmu exproler den gir diyolar siz hala gözünüzü kulağınızı kapatmış olmuyor giriş kodu kayboluyor diyorsunuz

 12. havva dedi ki:

  yaa bu ikinci tercihlere nerden bakılıyo meraktan ölcem yrdm edermisiniz

 13. Aycan dedi ki:

  giriş kodu GİRİŞ diyince kayıb oluyor nasıl olacak

 14. ali dedi ki:

  2. tercih yaparken okul numaram ne olacak yazıyorum olmuyor

  1. gizem yrlmz dedi ki:

   başına 2013 yazz oluyoo

 15. ali dedi ki:

  ben istanbulda bir liseye kayıt yaptırdım fakat değiştirmek istiyorum.eğer 2.tercih yaparsam kaydım silinirmi.ve 2.tercihi açmıyor yardım edin lütfen

 16. öğrenci dedi ki:

  ek tercihlerin yapılma süresi kaç gün ????? en son tarih ne zaman ??? lütfen cevap yazın. birde telefondan yapılabiliyor mu???

 17. emine kök dedi ki:

  benim oğlum adil karaağacta kaydı var başkaliseye yerleşirse pazartesi okula gidecekmi beni bilgilendirirmisiniz teşekkür ederim

 18. AHMET dedi ki:

  Merhaba sizce Çemberlitaş Anadolu Lisesi mi yoksa Ataköy Cumhuriyet Anadolu Lisesi mi ?

 19. veli dedi ki:

  OSYS nin ek kontenjanları ne zaman belli olacak bilgisi olan var mı ???

 20. TC Süheyla Özden dedi ki:

  istanbulda ki yuksek puanli okullar neden bu kadar bos. bu cocuklar nerde. veliler siralamayla degil de puanla tercih yapmis sanki.

 21. Burhan ALP (Dershane Hocası) dedi ki:

  OYP puanını yaz, hangi ildeki okulları tercih ettiğini yaz. Size tercihleriniz ve sonuçlarınızla ilgili değerlendirme yapayım. Sadece ilk 5 kişiye yorum yapacağım.

  1. fatih seldüz dedi ki:

   312 puanım var samsundaki okullardan 19 mayıs lisesi[ilkadım] mithat paşa,namık kemal liselerini seçtim hangisini kazanırım

  2. ömer dedi ki:

   benim oğlum adil karaağacta kaydı var başkaliseye yerleşirse pazartesi okula gidecekmi beni bilgilendirirmisiniz teşekkür ederim

   1. selim dedi ki:

    487 puanım var istanbuldan Galatasaray İstanbul erkek Kabataş İngilizce ve Kabataş almanca yazdım.

Yorum Yaz