Web sitemize hoşgeldiniz, 24 Temmuz 2021

Şanlıurfa’da Son Yıllarda Sanayi Tesisleri Artmaktadır. Bu Sanayi Tesislerinin Enerji İhtiyacı Çevreye Zarar Vermeden Nasıl Karşılanabilir? Tartışınız.

Aşağıda Şanlıurfa’da son yıllarda sanayi tesisleri artmaktadır bu sanayi tesislerinin enerji ihtiyacı çevreye zarar vermeden nasıl karşılanabilir tartışınız kısaca olarak ele alacağız.

Şanlıurfa, ülkemizin güneydoğusunda bulunan ve yazları sıcak ve kurak, kışları ılık ve yağışlı bir iklimi bulunan yerdir. Güneş ışınlarından yararlanma süresi ve güneş ışınlarının geliş açısı, güneş enerjisinin kullanılması için idealdir.

Şanlıurfa’da son yıllarda sanayi tesisleri artmaktadır. Bu sanayi tesislerinin de enerji ihtiyacı çevreye zarar vermeden karşılanmalıdır. Bunun için de yenilenebilir enerji kaynaklarının kullanılması gerekir. Şanlıurfa’nın coğrafyası gereği güneş enerjisinden yararlanma imkanları oluşturulabilir. Böylece elektrik enerjisinin sağlanmasında çevreye zarar verilmez, sürdürülebilir enerji kaynakları kullanılmış olur. Elektrik enerjisi önemlidir.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz