Web sitemize hoşgeldiniz, 11 Nisan 2021

Sanayileşme Sonucu Ortaya Çıkan Olumsuzlukları Giderebilmek İçin Çözüm Önerileriniz Nelerdir?

Bu yazımızda sanayileşme sonucu ortaya çıkan olumsuzlukları giderebilmek için çözüm önerileriniz nelerdir kısaca olarak bilgi aktaracağız.

Sanayileşme, sanayi devriminin ardından yaşanan makineleşme ile yaygınlaşmıştır. Buharlı makinenin icat edilmesi sanayi faaliyetlerinin artmasına neden olmuştur. Sanayileşme sonucunda ekonomik ve sosyal kalkınma, büyüme ve gelişmeler yaşanmıştır. Bu gelişmeler insanlık için teknolojinin gelişmesiyle çok büyük bir adım olmuştur.

Sanayileşmenin yararları olduğu gibi zararları da bulunmaktadır. Sanayileşmenin zararları daha çok her şeyin makine olan bağımlılığı ve çevreye verdiği zarardır. Çevre kirliliklerinin yaşanması canlı ve cansız bütün varlıkları etkilemektedir. En çok canlıların hayatını olumsuz etkilemekte nesillerin tükenmesine bile neden olmaktadır. Bunun çözümü için filtreler, geri kazanım ve dönüşümler, sanayi alanlarının şehir merkezlerinden taşınması gibi çözümler getirilebilir.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

  1. fehmi dedi ki:

    Sanayileşme sonucu ortaya çıkan olumsuzlukları giderebilmek için çözüm önerilerine bir tane de ben eklemek isterim. Sanayileşmenin olumsuz etkilerini gidermek için buharlı makinelerin tedbirli ve özenli kullanılmasıdır.

Yorum Yaz