Web sitemize hoşgeldiniz, 23 Temmuz 2021

Sanatsız Kalan Bir Milletin Hayat Damarlarından Biri Kopmuş Demektir

Bu sayfamızda sanatsız kalan bir milletin hayat damarlarından biri kopmuş demektir sözünün anlamı hakkında bilgi vererek bu söz ile ilgili kompozisyon çalışmamıza yer vermeye çalışacağız.

Tarihin tüm zamanları incelendiğinde insanoğlunun var olduğu ilk andan bu yana sanatın da var olduğu görülmektedir. İlk insanlar mağara duvarlarına resimler yaparak ve sert maddelere şekil vererek sanatlarını ortaya koymuşlarken sanatta kullanılan malzemeler günümüze yaklaştıkça gelişme göstermiştir.

İnsanın olduğu her yerde sanat vardır çünkü sanat insanın duygu ve düşüncelerini dışa vurma aracıdır. Bir insan hissettiği ve düşündüğü her şeyi sanat sayesinde diğer insanlarla paylaşmakta ve bunları sanat aracılığı ile dışa vurabilmektedir. Sanat aynı zamanda toplumların gelişmişliğini ve duyarlılığını gösteren bir kıstastır. Bir toplumun medeniyeti sanata verdiği değer ile paralellik göstermektedir.

Sanat eserlerindin korunması ve sanatçıya verilen değer de toplumların gelişmişliğini göstermektedir. Bir toplumun ilerleyebilmesi ve köklü bir kültür oluşturabilmesi için öncelikle sanat eserlerini ve sanatçıları koruması gerekmektedir.

Sanatsız Kalan Bir Milletin Hayat Damarlarından Biri Kopmuş Demektir Hakkında Görüşlerinizi Aşağıdan Hemen Paylaşabilirsiniz

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz