Web sitemize hoşgeldiniz, 22 Ekim 2021

Sanatçı Nedir Kısaca Bilgi

Bu yazımızda sanatçı nedir kısaca bilgi kısaca olarak bilgi aktaracağız.

İnsan davranışları, duygu ve düşüncelerin dışavurumu olarak ortaya çıkar. İnsanların birbirlerine ve çevreye olan davranışları ya ada doğadan aldıkları ilham, gözlem yeteneği, tecrübe sahibi olmaları insan davranışlarını etkiler.

İnsan davranışları üzerinde sosyolojik olarak coğrafik özelliklerin de etkisi vardır. İklim, yeryüzü şekilleri insanların karakterlerini etkiler.

Bütün bunlarla beraber sanat kavramı da ortaya çıkar değerler arasındadır. Çünkü sanat, davranışların, duyguların ve düşüncelerin dışavurumunda kullanılan yöntemlerin tümü olarak tanımlanır.

Sanatçı ise, davranışları, duyguları ve düşünceleri sanatın herhangi bir dalında kendine özgü olarak yorumlayıp anlamlandıran kişidir. Sanatçı, ufku derin, bakış açısı geniş bir kişi olarak toplumda kültürel değerlerin yerleşik hale gelmesini sağlayarak yaşamasına neden olur. Bu bakımdan sanatçı, toplumun aynasıdır, önderidir.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

  1. ismail dedi ki:

    Sanatçının tanımı yazısı için teşekkürler. Bu arada Sanatçı dediğin topluma ışık tutar, bu laf bir yana sanatçı da insan tabiki özgürlüğünü, fikrini savunacak, siyaset dediğiniz apayrı konu.

  2. mustafa dedi ki:

    Sanatci,yazar dedigin bozuntular halktan hep kopuk ama secim zamani hepsi halki dusunuyor Allah askina rahat birakin

Yorum Yaz